Зараз Україні не потрібно думати про повернення до кордонів 1991 року, а стати в активну оборону проти окупантів. Про це заявила волонтерка Марія Берлінська в інтерв'ю Українській правді.
"Люди без критичного мислення точно почнуть кидатися брудом у коментарях, але найкращий сценарій (хоч як би це зараз десакралізовано не звучало, але треба говорити правду) - це не кордони 1991 року станом на сьогодні. Про це треба забувати", - сказала волонтерка.
За словами Берлінської, Україна не відмовлятиметься від своєї землі, але на повернення Донбасу й Криму можуть піти роки. У розмові з журналістами вона зазначила, що це може статися тільки за хорошого прогнозу та за комплексної підготовки.
"Зараз найкращий сценарій - це стати в активну оборону, вибудувати 30-40 кілометрів ешелонованої, фортифікованої, замінованої смуги абсолютно по всій лінії", - наголосила Берлінська.
Крім того, не потрібно думати про те, що Україна втратить багато квадратних кілометрів полів, аграрного сектора, додала волонтерка. Вона вважає, що потрібно вчитися у ворога, який влаштовує ешелоновану оборону в 7, 8, а іноді й 10 рядів:
"І патрулюватися ця територія має насамперед технологіями: ударні дрони, наземні дрони мають відпрацьовувати там, де відбувається якийсь найменший рух. Це величезний ресурс, але це єдиний вихід зупинити орду та не дозволяти їй прориватися далі вглиб".
Волонтерка заявила, що війна зароджується не на Донеччині та не в Курську, а глибоко на території Росії - на танкових заводах, ремонтних підприємствах та їхніх науково-інженерних центрах. Вона вважає, що саме туди й треба бити, щоб скоротити ресурс ворога.
Дрони й технології визначать хід війни в Україні, зазначила Берлінська. Вона закликала активніше готувати населення та налаштовувати українців на те, що війна стосуватиметься всіх людей.
"Перемир'я з Росією призведе до ще більшої війни. Тому я вважаю взагалі, що потрібно готувати все населення до опору, до того, щоб воювати розумно та технологічно", - пояснила волонтерка.
Берлінська запевнила, що готова взятися за підготовку населення до опору разом з командою волонтерів, щоб навчити щонайменше по 10-20 тисяч осіб у кожній області вмінню воювати наземними та повітряними роботами. Вона сказала:
"Є єдиний процес, який нам допоможе - це технологічна мілітаризація в суспільстві. Це означає, що кожен у племені має вміти виготовляти або застосовувати технології для захисту себе і свого племені. Щоб не людина йшла вперед, у розвідку, а летів дрон або наземний дрон робив вогневе прикриття, мінування, розмінування, логістику тощо".
Також волонтер вважає, що Україні потрібна своя серйозна ракетна програма. Крім цього необхідно переводити всю країну та населення на історію про довгу війну, додала вона.
Війна в Україні - останні новини
Раніше УНІАН писав, що в Московській області спалили вертоліт Мі-24. Він входив до складу 92 ескадрильї 344 центру бойового застосування і перепідготовки льотного складу армійської авіації ЗС РФ.
Крім того, у CNN повідомляли, що Росія готує великий наступ у Курській області. До нього залучать, зокрема, військових з Північної Кореї.