Юдін каже, що особливо з появою дронів стало складніше працювати / колаж УНІАН, фото facebook.com/GeneralStaff.ua, скриншот

Командир підрозділу снайперів бригади НГУ "Рубіж" Євгеній "Юджин" Юдін поділився, що в 90% випадків в зоні бойових дій стрільба снайперів йде з незручних положень, тобто не лежачи. Про це він зазначив в інтерв’ю на Армія TV, говорячи про специфіку роботи сучасних снайперів.

"Це все міфи про снайпера - тиждень лежить, не рухається, ходить під себе, потім стріляє на 2 км і потрапляє саме в зіницю. Потім доповідає і уходить. Ні, все працює не так", - зазначив Юдін. 

Він додав, що особливо з появою дронів стало складніше працювати.

Відео дня

"Але працює група, є позиція, є сектор за яким спостерігаємо. Є технічні засоби, з якими ми спостерігаємо. І в нас є одна чи дві пари, в кожній один одного може міняти. Всього не розкажу, але таким чином ми працюємо", - розповів Юдін.

При цьому зауважив, що стріляти в більшості випадків доводиться з незручних положень:

"В 90% випадків в зоні бойових дій стрільба йде з незручних положень. Це значить, стрільба з будь-якої іншої позиції, крім лежачи. Це може бути з дерева на гілці. Або це буде з рюкзаків чи інша барикада, з якої ти будеш стріляти. Тому що є і рельєф місцевості, багато рослинності, які будуть заважати стріляти лежачи".

Він погодився з тим, що присутність снайпера в районі виконання завдання - це завжди психологічний тиск на ворога. 

За словами Юдіна, під час повномасштабного вторгнення він не стикався зі снайперськими підрозділами росіян на полі бою, лише бачив по відео з коптерів, як їх знищують. 

"Але ще в 2019 році в населеному пункті Зайцево я спостерігав роботу снайперських підрозділів. Там вони доволі точно і гарно працювали. Так, у них сильні снайпери і так, в них є чому вчитись", - зазначив він.

І щодо озброєння російських снайперів Юдін не може сказати, що в них обмежений доступ до західної зброї.

"До повномасштабки вони доволі непогано скуповували зброю, озброювались. І вони собі зробили надлишок так, що можуть ще його використовувати. Також вони використовують свою штатну зброю - СВУ (снайперська гвинтівка укорочена - УНІАН), старі радянські зразки, також зброя Лобаєва, яка також дає непоганий результат. Тобто є в них чим воювати. І вони воюють", - сказав військовий.

А щодо забобонів чи талісманів наших снайперів Юдін каже, що кожний індивідуально підходить до цього.

"Хтось вдягає одну й ту ж форму, коли виходить (на завдання), бо хоче стріляти саме в ній: колись в ній завалив штурмову групу і для нього ця форма є на вдачу. Хтось на бронежилет чіпляє білячий хвіст, хтось бандану певну вдягає. Я стосовно цього простий як дошка: є я, є зброя - це все", - розповів командир снайперів.

Війна в Україні - робота снайперів

Як повідомляв УНІАН, у топ-5 снайперів, які здійснили постріли на найбільшу відстань, значаться двоє українців. Зазначалось, що перші п’ять місць у списку найбільших снайперських ліквідацій на дальній відстані майже не змінювалися, починаючи з 2017 року, поки Росія не дала українським снайперам можливість увірватись до цього рейтингу двічі. 

Вас також можуть зацікавити новини: