этот материал доступен на русском

Business Insider: США будуть платити країнам, щоб вони не купували зброю в Росії

14:03, 24 травня 2019
Зброя
726 0
Ілюстрація / REUTERS

Спочатку це була програма Держдепартаменту США, мета якої полягала в тому, що допомогти колишнім країнам Варшавського договору порвати з економічною залежністю від економіки Росії. Америка пропонувала визволеним від впливу СРСР країнам гроші, щоб вони могли купити американську зброю замість тієї, яку вони отримували від колишнього покровителя.

Читайте такожТрамп заявив про вихід США з договору про торгівлю зброєю

Як пише Business Insider, програма знову відновлена. Однак, США розширюють її. Вона отримала назву «Європейська програма стимулювання рекапіталізації». Вона допоможе країнам Східної Європи перейти на американську зброю. Оновлена ініціатива тепер націлена не лише обмежити вплив кремля через продаж зброї, а й скоротити експорт китайських озброєнь. В рамках втілення програми Держдепартамент буде тісно співпрацювати з Пентагоном.

«Мета в тому, щоб допомогти нашим партнерам вирватися з російського ланцюга поставок і логістики, який дозволяв російським компаніям і персоналу отримувати доступ або до військових баз союзників НАТО, або до баз наших військових партнерів», - заявили в Держдепартаменті.

Країни, які захочуть скористатися пропозицією США, повинні будуть не просто пообіцяти більше не купувати російську і китайську зброю. Їм доведеться також позбутися старих арсеналів і закупити нову американські аналоги. Це означає, що країни не просто отримають американську зброю, не сумісну з їхніми наявними системами, а оновлять свої арсенали з метою підвищення військових можливостей. Деякі країни-партнери досі використовують стару зброю часів СРСР.

Читайте такожBusiness Insider: Росії варто боятися війни з НАТО через 10 видів потужної зброї

Минулого року Держдепартамент США включив у програму шість колишніх країн Варшавського договору: Албанію, Боснію і Герцеговину, Хорватію, Північну Македонію і Словаччину, а також Грецію. На оновлення їхньої зброї Вашингтон виділив 190 мільйонів доларів. В разі успіху програми, США збираються розширити її за межі Східної Європи, щоб допомогти країнам порвати із залежністю від Росії й Китаю.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
IноЗМI
телеграм-канал перекладів зарубіжної преси
Читати в Telegram