
Фахівець у галузі радіотехнологій Сергій "Флеш" Бескрестнов у коментарі УНІАН розповів, що "Бандероль" - це не іранський дрон, а повністю російська розробка.
"Вона зроблена в конструкторському бюро "Кронштадт" і вироблена там. Це відомий розробник, який, наприклад, створив російський БПЛА "Оріон". "Кронштадт" - там досить сильні інженери, конструкторське бюро", - сказав він.
"Флеш" зазначив, що електронна база, електроніка "Бандеролі" нам поки що не відома.
"Ми ще трофейні "Бандеролі" не отримували в такому вигляді, щоб можна було їх дослідити, щоб там щось уціліло", - розповів експерт.
Він додав, що "Бандероль" - це не зовсім керована авіаційна бомба, а, найімовірніше, щось середнє між реактивним безпілотним літальним апаратом та КАБом.
"Бандероль" має реактивний двигун. Ми припускаємо, що він китайський... І вони можуть розвивати, завдяки цьому двигуну, швидкість у 400-500 кілометрів на годину", - сказав Бескрестнов.
Крім того, зазначив він, оскільки двигун реактивний, то наші мобільні вогневі групи не можуть збивати "Бандероль" простим кулеметом із землі. "Флеш" пояснив:
"Ми повинні будемо використовувати або установки типу "Гепард", які можуть захоплювати швидкісні цілі, або використовувати інші комплекси ППО для того, щоб знищувати ці цілі".
Так, підкреслив фахівець, у цьому й проблемність "Бандеролей" для нас.
"Те, що це новий сегмент", - сказав він.
Водночас, зазначив Бескрестнов, таких ударних БПЛА поки що багато не було застосовано.
"Здебільшого, цей напрямок весь південний, одеський. Мабуть, вони запускають десь або через море, або з якогось боку. Ну, ми говоримо вже про десяток випадків. Тобто, це схоже на якісь такі передсерійні випробування виробу", - сказав експерт.
Дрон "Бандероль" - що відомо
Раніше сам "Флеш" повідомляв, що впродовж останніх тижнів Росія атакує Одеську область новим БПЛА "Бандероль". Носій цього виробу, потужність заряду та дальність роботи поки що не відомі. За словами "Флеша", цей БПЛА летить зі швидкістю 400-500 км/год.
"Інформація про таку назву була на слуху давно, але зараз ми бачимо перші постійні випадки його застосування. Чи буде цей виріб такою ж загрозою, як загальновідомий КАБ, не зрозуміло", - зазначав "Флеш".