
ЗСУ та російські окупанти постійно вдосконалюють свої дронові технології, щоб бути більш ефективними на полі бою. Зараз БПЛА на оптоволокні перестали бути межою можливостей. Про це розповів голова ГО "Аеророзвідка" Ярослав Гончар в ефірі "Українського радіо".
За словами експерта, використання дронів на оптоволокні не є вершиною розвитку робототехніки, а лише одним з напрямів, що знайшов своє місце у сучасних військових технологіях. Він додав, що дрони на оптоволокні - лише окрема гілка, що має свої переваги й недоліки, та ще й не є новою технологією.
"Це не стеля. Дрони на оптоволокні - це не вершина робототехніки. Це лише гілка, яка знайшла своє місце. Вони мають свої переваги та недоліки. І якщо подивитися - то це взагалі не нова технологія", - підкреслив фахівець.
Він навів у приклад керовані протитанкові ракети, які, за його словами, працюють за схожим принципом, лише з іншими характеристиками за вагою та потужністю. Зараз ефективної протидії їм немає, але військовий вважає, що таке рішення обов'язково буде знайдено. Це природний процес розвитку технологій, коли найбільш дієві концепти отримують підтримку та фінансування.
Щодо питання, як розв'язувати проблему оптоволоконних кабелів, що залишаються після таких дронів у лісосмугах, Гончар порівняв цю ситуацію з проблемою розмінування територій:
"Це питання з того ж ряду, що і мінні поля. Україна вже зараз є найбільш забрудненою вибухонебезпечними предметами країною у світі. Це тривалий процес, оскільки на забруднених ділянках бойові дії тривають роками".
Гончар також відзначив, що протидія дроновим технологіям - це постійний процес вдосконалення як з боку України, так і з боку ворога. За його словами, що більше уваги приділяється тій чи іншій технології, то швидше розробляються нові моделі. Що більше ЗСУ вдосконалюють свої технології, то активніше ворог адаптується.
"Ворог також збільшує лінійку виробників. Поява нових дронів на кшталт "Блискавки" та "Оріона" свідчить про те, що лише "шахедів" ворогу не достатньо. Термобаричні дрони найбільш ефективні, якщо вибухи здійснюються всередині приміщення. Уламків немає, проте вони створюють велику температуру і зміну тиску. Якщо ворог цілиться в житлові будинки, квартири, то такий дрон завдасть великої шкоди", - наголосив Гончар.
Сбиття ворожих Су-30 морськими дронами - чому це була складна операція
Нагадаємо, у ніч на 3 травня українські морські дрони Magura-7 вперше у світі збили два російські винищувачі Су-30 над Чорним морем. У Головному управлінні розвідки Міноборони України заявили, що це - історична подія.
Капітан першого рангу, керівник безпекових програм Центру глобалістики Стратегія ХХI Павло Лакійчук сказав, що винищувач Су-30 - малорозмірна, швидкісна ціль. Й не кожен винищувач можна збити на полі бою.