Жданов розповів про білоруські РСЗВ "Полонез" / фото Міністерство оборони РБ

Військовий експерт Олег Жданов заявив, що в Білорусі є система реактивного залпового вогню "Полонез", яких, за деякими даними, там всього 4, а ракети до них купуються в Китаї. Він зазначив, що Білорусь навряд чи стане використовувати їх проти України навіть у разі вступу у війну. 

"Так, дійсно, за останні 5 або навіть більше років Білорусь розробила систему реактивного залпового вогню "Полонез". Це білорусько-китайська система. Що вони зробили? Вони взяли свої всім відомі МАЗ – багатоцільове багатовісне шасі, до речі, найпопулярніше. Досі Росія не змогла перебити МАЗ своїми КАМАЗами. Взяли МАЗ і поставили на нього артчастину під китайську ракету А20 з дальністю 200 кілометрів. Потім з'явилася ще одна модифікація цієї ракети, і дальність стала 300 кілометрів", – додав Жданов в ефірі на YouTube.

До цієї системи є осколково-фугасні, касетні і керовані боєприпаси, які управляються з супутниковою корекцією по GPS-навігації. 

Відео дня

За словами експерта, систему виставили на продаж і єдині, хто купив її, – це Азербайджан.

"Азербайджан купив один дивізіон, але немає даних, в якому складі цей дивізіон – 12-гарматний або 18-гарматний. По-моєму, якщо мені не зраджує пам'ять, це дивізіон 12-гарматний. Тобто 12 пускових установок. Азербайджан застосовував ці пускові установки в ході 44-денної війни за Нагірний Карабах", – продовжив Жданов.

Точна кількість цих систем в Білорусі не відома.

"Деякі джерела дають, що їх дійсно 4 штуки. Вони відносяться до реактивної бригади білоруської, входять до складу реактивної бригади. На сьогоднішній день їх бойового застосування не спостерігається. Можливо, були пуски на полігонах, але білоруські війська офіційно не беруть участь, відповідно, немає і бойового застосування", – зауважив експерт. 

Жданов упевнений, що Білорусь не буде використовувати ці установки у війні проти України. 

"Чому? Тому що боєприпаси до цієї установки китайські. Білорусь не виробляє ці боєприпаси, вона їх купує у Китаю. І я думаю, що навряд чи Китай погодиться з тим, щоб Білорусь використовувала ці снаряди – це буде китайське озброєння в ході цієї війни. Навіть якщо Білорусь вплутається в цю війну, то, я думаю, навряд чи вони будуть застосовувати цю установку", – резюмував він.

Озброєння на території Білорусі

Білоруські військові почали розконсервовувати техніку, яка перебувала на тривалому зберіганні. Зазначається, що заходи проходять в рамках бойового злагодження одного з угруповань Білорусі та Російської Федерації.

Збройні сили Білорусі привели в бойову готовність підрозділи артилерії. На цей крок пішли в рамках спільних навчань з російськими військовими.

Крім того, в Білорусь продовжують прибувати ешелони з військовою технікою.

Вас також можуть зацікавити новини: