
Адміністрація нового президента США визначила своїм геополітичним пріоритетом протистояння з Китаєм. Зокрема планується переформатування збройних сил для можливої війни з КНР. А отже Пентагон може списати сотні чи навіть тисячі танків, гармат і гелікоптерів, які не знадобляться у війні на морі, пише Defense Express.
"Оголошена Пентагоном глобальна експрес-трансформація армії для війни проти Китаю передбачає скорочення цілих підрозділів, які не вписуються у концепцію війни на Тихому океані та визначені застарілими. Точний їх перелік поки у розробці, але окреслено, що мова йде про бронетанкові формування та ударну армійську авіацію", – зазначають аналітики.
У Defense Express наголошують, що американська армія десятиліттями готувалася в першу чергу до війни на суходолі в Європі, тож більша частина озброєнь проектувалася з урахуванням саме такого поля бою. Навіть у боях на островах далеко не вся техніка буде в пригоді, кажуть експерти.
"Це звісно не означає те, що Пентагон виключить з озброєння танки та інше важке озброєння, але точно скоротить його кількість. При цьому приклад з рішенням списати частину ударних вертольотів Apache цілком може вказувати на механізм. Так вже відомо, що на склад відправлять лише старіші версії AH-64D, яких близько 160 одиниць, не чіпаючи AH-64E Apache Guardian", – пояснюють експерти.
Якщо такий самий підхід буде застосований до наземної техніки, то на списання можуть піти близько 370 самохідних артилерійських установок M109A6 старих модифікацій, від 500 до 1000 найстаріших версій БМП Bradley та до пів тисячі танків Abrams.
У цьому контексті ключовим є питання, чи зможе Україна отримати цю списану стару техніку і на яких умовах. Спеціально для таких випадків уряд США має програму Excess Defense Articles, за якою не потрібна Пентагону техніка безкоштовно або майже безкоштовно передається дружнім країнам. Але отримувач має взяти на себе усі супутні витрати на передачу списаного військового майна, не кажучи вже про витрати на ремонт і модернізацію.
Однак і тут є підступний нюанс, кажуть аналітики. Коли Пентагон щось списує і ставить на базу зберігання, то за програмою Excess Defense Articles в першу чергу передається не щойно знята з озброєння машина, а її найстаріший і найменш придатний до використання аналог, що є на складі.
Інші новини про американські озброєння
Як писав УНІАН, Повітряні сили США представили безпілотник Fury, який створюється в межах програми винищувача шостого покоління. Йдеться про безпілотний винищувач, який буде супроводжувати пілотований винищувач.
Також ми розповідали, що США провели випробування гіперзвукової ракети наземного базування Dark Eagle, яку вважають одним із ключових елементів американської програми зі створення гіперзвукової зброї нового покоління.