Росія отримує від КНДР зовсім новенькі ракети / фото REUTERS

Відколи Росія отримала балістичні ракети з КНДР, вона запустила кілька десятків з них по території України. Про це повідомляє BBC.

Посилаючись на українських військових, видання стверджує, що від північнокорейських ракет в Україні вже загинули щонайменше 24 людини, а понад 70 отримали поранення.

Експерт з озброєнь Христина Кімачук, яка вивчала уламки, розповіла BBC, що північнокорейські ракети щільно нашпиговані найсучаснішою західною електронікою та іншими західними компонентами. Деякі компоненти виготовлені на початку минулого року, тобто ракети зовсім нові.

Відео дня

За підрахунками британского аналітичного центру RUSI, з вересня минулого року до Росії з КНДР було надіслано близько 6700 контейнерів зі зброєю. Аналітики вважають, що ці контейнери сукупно містили більше мільйона артилерійських снарядів і ракет до РСЗВ. Ці снаряди дали Росії можливість активно атакувати на фронті, але головним питанням залишається, скільки балістичних ракет отримала Росія від КНДР.

Хоча українці кажуть про низьку точність корейськиз ракет, доктор Джеффрі Льюїс, експерт із північнокорейської зброї в Інституті міжнародних досліджень Міддлбері (США), каже, що вони не набагато гірші за російські ракети.

Перевага цих ракет полягає в тому, що вони надзвичайно дешеві, пояснив доктор Льюїс. Це означає, що ви можете купувати більше і стріляти більше, сподіваючись прорвати протиповітряну оборону, що росіяни, здається, і роблять.

"У зв’язку з цим виникає питання, скільки цих ракет можуть виготовити північнокорейці. (...) Доктор Льюїс, який вивчав ці заводи через супутники, вважає, що вони можуть виготовити кілька сотень на рік", – пише BBC.

Експерти зауважують, що тепер, коли Пхеньян масово виробляє цю зброю, він захоче продавати її більшій кількості країн – не тільки в Росію. В першу чергу покупцем може стати Іран.

Співпраця Росії та КНДР: останні новини

Як писав УНІАН, у вівторок закінчився термін повноважень комісії ООН зі спостереження за санкціями Північної Кореї. Продовжити повноваження не вдалося через те, що Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки про продовження роботи комісії. Оглядачі вважають, що це стало дякою Кремля за північнокорейські поставки зброї.

Також ми розповідали, що Пхеньян намагається вирішити свої економічні проблеми за рахунок Російської Федерації. Міністр оборони Південної Кореї Шин Вон Сік заявив, що економічна ситуація в Північній Кореї "значно покращилася" впродовж останніх місяців завдяки постачанню продовольства, сировини і нафтопродуктів із РФ.

Вас також можуть зацікавити новини: