Війна в Україні та конфлікт Ізраїлю з ХАМАС відродили загальносвітовий інтерес до основних бойових танків, про які останніми роками говорили, як про непотрібний для сучасної війни атавізм. Тепер країни світу кинулися закуповувати танки у промисловості та розробляти машини наступного покоління, пише Zeit.
Видання зазначає, що німецький Бундесвер не використовував Leopard 2 під час своїх місій в Афганістані та Малі. Британці та французи також покладалися на легку техніку під час війни з терором, яку Захід розгорнув після терактів 11 вересня 2001 року. Туреччина втратила у війні в Сирії більше десятка Leopard 2, підбитих з простої протитанкової зброї.
"Багато експертів оголосили основний бойовий танк мертвим: занадто дорогий, занадто важкий, недостатньо гнучкий. Це була помилка", – пише Zeit.
Видання зауважує, що сьогодні танки знову набули великої популярності: Польща замовила 1000 основних бойових танків у Південній Кореї, Бундесвер замовив 123 у власної промисловості, Норвегія замовила собі 54 танки, Велика Британія замовила 147 нових танків Challenger 3, Італія та Чехія, очевидно, близькі до підписання контрактів на купівлю додаткових бойових танків.
"Такого сильного інтересу до цієї системи зброї не було з часів закінчення холодної війни. Основний бойовий танк повернувся не лише на поля битв в Україні та секторі Газа, а й до промислових цехів", – пише Zeit.
Полковник австрійських збройних сил Маркус Рейснер, який аналізує війну в Україні, зазначає, що основний бойовий танк насправді ніколи не був "мертвим". За його словами, це мобільна бойова одиниця з високою вогневою міццю і міцним броньовим захистом.
"Але танк сам по собі вразливий. Йому потрібні бронетранспортери та піхотниці поруч, а також протиповітряна оборона, щоб захистити його від безпілотників. У поєднанні з іншою зброєю основний бойовий танк залишається потужною системою, як ми бачимо в Україні та секторі Газа", – наголосив він.
Нова гонка озброєнь: останні новини
Як писав УНІАН, в Google Earth вперше "засвітився" гігантський морський безпілотник американських військових "Manta Ray". Його побачили на військово-морській базі в Каліфорнії. Відео з дрона, зроблене під час тестування на початку цього року, нещодавно опублікував виробник Northrop Grumman на YouTube.
Також ми розповідали, що у КНДР заявили про успішне випробування ракети з кількома боєголовками. Водночас Південна Корея вважає цю заяву "обманом" з метою приховати невдалий запуск.