Ілюстрація REUTERS

Після публікації результатів розслідування спеціального представника Департаменту юстиції США Роберта Мюллера з’явилася певна втома від Дональда Трампа, а кабельні рейтинги цього «шоу» впали. Однак, не було сумніву, що американський президент з його божевільною позицією придумає щось дике, щоб повернути собі увагу.

«І правда, що може бути ще божевільнішим? Президент, який витратив два роки на боротьбу проти звинувачень у тому, що він змовився з іншою країною заради перемоги на виборах у 2016 році, нарешті зіскочив з гачка. І лише через три тижні після цього його адвокат оголосив про новий план на 2020 рік: змовитися з іншою країною для перемоги на виборах», - пише New York Times.

«Ми не втручаємося у вибори. Ми втручаємося у розслідування. І на це в нас є право», - сказав особистий адвокат Трампа Рудольф Джуліані.

Відео дня

Видання нагадує, що Джуліані вже спакував валізи для поїздки в Київ, де він хотів зустрітися з новообраним президентом, який перед тим здобув популярність як комедійний актор. Адвокат Трампа хотів активізувати в Україні розслідування, які б могли задовольнити гарячкувате бажання знайти український зв’язок з «брудним досьє» на нього, джерела «полювання на відьом» у російській справі й, звісно, знайти ниточки, які б пов’язували все це з Гілларі Клінтон і демократами.

Читайте такожWashington Post: Україна - не іграшка для Трампа і його оточення

Заодно Джуліані розраховував розкопати щось, що можна було б використати проти Хантера Байдена, який працював у раді директорів енергетичної компанії одного з українських олігархів. Так адвокат Трампа хотів нашкодити демократичному опоненту, якого він називає «сонним страшком Джо». Але в п’ятницю Джуліані скасував візит в Київ, сказавши, що його нібито «підставили». А Демократична партія нібито намагалася «перекрутити» суть поїздки.

Частина І звіту Мюллера привернула меншу увагу, ніж Частину II. Але з певної точки зору, вона була страшнішою. Російські шпигуни, хакери й кіберкоманди, які «широкомасштабними й систематичними» діями намагалися змінити хід виборів у 2016 році, були більш ефективними й успішними, ніж росіяни, які зустрічалися з Дональдом Трампом-молодшим у Trump Tower.

Колишньому міністру внутрішніх справ Кірстен Нільсен наказали не говорили з президентом про плани захисту Америки від російського втручання під час наступних виборів. Він закриває вуха і не хоче про це навіть чути. Він не згадав про російське втручання під час нещодавньої телефонної розмови з його другом Володимиром.

Частина І звіту викликає відчай через описаний в ній спектр того, як росіяни намагаються нашкодити США, через слабкий американський захист, а також через викриття похмурої сторони соціальних мереж. Джордж Буш-молодший, Дік Чейні й Дональд Рамсфельд затягли Америку в минуле. Але через скорочення президентських повноважень після Вотергейтського скандалу, «діти Ніксона» Чейні й Рамсфельд добивалися надзвичайних привілеїв виконавчої гілки влади й встановлення серйозного впливу США у світі.

Читайте такожWashington Post: Росія чекала, що з Трампом отримає контроль над частиною України

Коли президентом став Барак Обама, здавалося, що країна рухається в напрямку впевненого і блискучого майбутнього з молодим президентом, який підготує Америку до викликів з боку Азії, штучного інтелекту, глобалізації й всіх інших нових тенденцій 21-го століття. Але президентство Обами підірвали його власні епічні помилки й професорська відстороненість. Страх і гнів американців, які почувалися забутими, посилився і поширився через соціальні мережі. Всі дізналися про темну сторону «диявольських маленьких пристроїв», які повинні були зробити життя світлішим. А також про жадібність цифрових «небожителів», чиї мрії про світове панування затьмарили ті, які виношував Чейні.

«Розрекламована утопія Кремнієвої долини допомогла початися нашій нинішній дистопії», - йдеться в статті.

Як йдеться у звіті Мюллера, російські тролі й ферми ботів, які вдавали американців, «охопили мільйони громадян США». За підтримки фальшивок у соціальних мережах під час виборчої кампанії й завдяки власному вмінню використовувати Twitter як інформаційну зброю, Дональд Трамп зайняв Білий дім і почав затягувати країну назад у 50-ті роки, відроджуючи старі питання про аборти, кліматичні зміни, права жінок і регуляцію. Найгірше те, що він відправив у минуле судову систему. Трамп завжди був схожий на когось з 1959 року, хто тільки виліз із джакузі у Вегасі. І тепер ціла країна починає смердіти нафталіном.

Читайте такожАдвокат Трампа скасував візит до України через "ворогів президента" США

«Коли навіть Ватикан скаржиться, що ти тягнеш США «у минуле», значить у тебе серйозні проблеми», - іронізує видання.

Окрім Марка Цукерберга, Трамп став найбільш успішним користувачем соціальних мереж в історії. І йому 72 роки. Настав час для всіх диктаторів у Вашингтоні й Кремнієвій долині, які залежать від соціальних мереж, скласти свої крила.