США заморозили мільярди доларів призначені на міжнародну допомогу / фото УНІАН

Адміністрація Дональда Трампа наказала двом федеральним відомствам тимчасово припинити перерахування фінансової допомоги за кордон на час перевірки діяльності обох відомств.

Мова йде про Держдепартамент та Агенцію США з міжнародного розвитку (USAID), пише Голос Америки.

Так, адміністративно-бюджетне управління наказало Держдепартаменту та USAID відзвітувати про фінансову діяльність та припинити витрачати кошти на програми, які ще не були затверджені офіційно.

Відео дня

Управління назвало 10 сфер, робота в яких повинна бути заморожена. У їх число увійшли міжнародна охорона здоров'я, боротьба з наркотиками, миротворчість і допомога в розвитку територій.

Опоненти цієї ідеї кажуть, що в результаті іноземні держави позбудуться допомоги на суму від 2 млрд до 4 млрд доларів. Кошти, що опинилися під перевіркою, відносяться до 2018/19 фінансового року. У разі, якщо вони не будуть витрачені до 30 вересня, їх доведеться повернути у федеральний бюджет.

Читайте такожУ Держдепі США розкрили суть нових санкцій проти РФ

Розпорядження було випущено в минулі вихідні, прямо перед початком парламентських канікул, які триватимуть до 9 вересня. Критики ініціативи припускають, що це було зроблено навмисно з тим, щоб законодавці не змогли заблокувати указ Білого дому.

«Презирство, з яким адміністрація відноситься до Конгресу, разюче. Коли Конгрес вирішує, скільки ми повинні витратити на іноземну допомогу, це не просто пропозиція. Це закон, підтриманий Конституцією», – заявив Еліот Енгел, голова Комітету закордонних справ Палати представників. Конгресмен-демократ додав, що указ республіканської адміністрації спрямований на руйнування нашої можливості поширювати американські цінності та лідерство по всьому світу».

Втім, у офіційного представника Адміністративно-бюджетного управління інша думка: Рейчел Семмео заявила, що федеральні відомства зобов'язані витрачати затверджені Конгресом кошти за призначенням. «Намагаючись забезпечити підзвітність, ми запросили інформацію про поточний стан кількох програм з надання іноземної допомоги, щоб виявити обсяг фінансування, що не є обов'язковим», – пояснила Семмео.

Автори бюджетної заявки Білого дому запропонували серйозне скорочення обсягів такої допомоги, проте поки що конгресмени ці пропозиції відкинули.

Раніше УНІАН повідомляв, що Сенат США схвалив законопроект "Бюджет США на 2020 рік на потреби національної оборони", в якому передбачено до 300 мільйонів доларів допомоги Україні у сфері безпеки.