Може бути відкрита нова сторінка в застосуванні БПЛА для війни на морі / фото ua.depositphotos.com

Під час масованих атак по військових об’єктах Сирії 9 грудня ЦАХАЛ міг знищити 15 ракетних катерів дронами-камікадзе, які мають бойову частину всього 3 кілограми, повідомляє польський портал ZBiAM. Це може означати відкриття нової сторінки у використанні безпілотників для війни на морі, вважають українські військові аналітики з Defence Express.

Як стверджує польське видання, для ураження цих кораблів на базі в Латакії ЦАХАЛ, скоріше за все, використав дрони-камікадзе IAI Green Dragon, бойова частина яких становить усього 3 кілограми.

Автори припущення проаналізували наявні фотографії потоплених катерів і помітили, що там відсутні руйнування в надбудовах, на палубах і на пускових установках під протикорабельні ракети П-15 "Термит". Водночас побачили наслідки невеликих пожеж та щось схоже на влучання якраз по лінії ватерлінії, що виключає варіант використання крилатих чи протикорабельних ракет або керованих авіабомб.

Відео дня

Також польські експерти пригадали, що в складі ВМС Ізраїлю є ракетні катери Saar 4,5, оснащені пусковими установками під дрони-камікадзе IAI Green Dragon, і на цій підставі зробили припущення, що саме цього типу безпілотники були використані для знищення катерів.

Дальність польоту цих дронів-камікадзе - до 40-50 кілометрів, тривалість польоту - до 1,5 години, стартова маса - 15 кілограмів, бойова частина - 3 кілограми.

Українські аналітики Defense Express кажуть: якщо версія про використання дронів IAI Green Dragon для знищення сирійського флоту підтвердиться, це може відкрити нову сторінку в застосуванні безпілотних систем для війни на морі, бо дотепер не було повідомлень про настільки масштабне використання БПЛА-камікадзе для ураження надводних морських цілей.

Що відомо про удари Ізраїлю по військових об’єктах Сирії

Ізраїльські війська вперше з часів Жовтневої війни 1973 року вийшли за межі демілітаризованої зони на ізраїльсько-сирійському кордоні і взяли під контроль кілька стратегічних позицій у Сирії після повалення режиму президента Башара Асада.

Ізраїль завдав авіаудари по сирійських складах важкого озброєння, сподіваючись запобігти будь-якій загрозі, яка може виникнути в результаті падіння диктаторського режиму.

Зокрема під час операції 9 грудня ракетні кораблі Військово-морських сил Ізраїлю знищили сирійський військовий флот.

Вас також можуть зацікавити новини: