
Якщо спробувати подивитися з точки зору України, то нинішня ситуація на Ближньому Сході зіграє на її користь. Таку думку висловив посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський.
"По-перше, тому що Іран - це найближчий союзник Росії. Іран постачав безпілотники Росії. І після того, що сталося, військові можливості Ірану будуть дуже сильно обмежені. Іран буде зайнятий відновленням свого військового командування. Їм буде точно не до допомоги Росії найближчим часом. Тому для України в плюс те, що сталося з Іраном", - сказав він у інтерв'ю РБК-Україна.
За його словами, для Ізраїлю Росія є, перш за все, країною, яка має великий вплив на регіон.
"Країна, з якою у нас є діалог, нехай і складний, у якому ми намагаємося намацати якісь спільні інтереси. Іноді нам це вдається. При цьому ми дуже чітко бачимо і відстежуємо контакти між Росією і лідерами ХАМАСу та Іраном. Нам це, м'яко кажучи, не подобається. Візит лідерів ХАМАСу до Москви після 7 жовтня ми вважаємо опосередкованою підтримкою терору, і ми про це заявляли офіційно, безпосередньо", - заявив Бродський.
Він запевняє, що те, що Росія повністю підтримувала Іран у 12-й війні, не залишилося непоміченим.
"Але потрібно дивитися, з одного боку, на заяву, а з іншого боку - на реальні справи. Що стосується реальних справ, ще раз хочу наголосити - я не бачив і не знаю про будь-який крок, який був на користь Ірану за час цієї війни з боку Росії, окрім декларацій... Мені складно зрозуміти, що хотів Путін. Посередником у цьому випадку виступили Сполучені Штати, завдяки яким вдалося цю війну закінчити перемогою Ізраїлю після досягнення всіх цілей", - сказав дипломат.
За його словами, є чітка позиція Ізраїлю щодо РФ і вона не змінилася з початку війни в Україні:
"Що стосується операції Ізраїлю проти Ірану, то тут у висловлюваннях російського керівництва очевидні подвійні стандарти, коли ми чуємо від них про напад на суверенні держави".
Загострення на Близькому Сході
Як писало видання The New York Times, хоч Росію, Китай, Іран і Північну Корею об'єднують спільна антизахідна риторика та певна координація, реальна взаємодопомога між цими країнами у конфліктах обмежена, що підриває ідею про існування повноцінної "осі" автократичних союзників. Про це свідчать останні події в Ірані, коли у критичний момент ні РФ, ні КНР, ні КНДР не прийшли йому на допомогу.
Після бомбардувань Ірану Ізраїлем, а згодом і США з'явився сумнів у єдності між цими країнами, адже жодна з них не поспішила підтримати Іран. Китай та Росія лише опублікували формальні засудження дій Америки, але, ідеться у матеріалі, "не поворухнули й пальцем, щоб матеріально допомогти Ірану".