Експерт впенений, що загибель іранського президента негативно вплине на відносини Ірану з Росією / фото ua.depositphotos.com

Відносини з Росією будуть поступово погіршуватися, а Іран буде намагатися шукати шляхи до діалогу із Заходом, - сказав  військовий експерт, директор Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в ефірі телемарафону, коментуючи загибель президента Ірану Ібрагіма Раїсі.

"В Ірані, вочевидь є ті, хто не підтримує, щоб ця країна була у вісі зла і зацікавлені в тому, щоб співпрацювати зі США та Заходом і вийти на відновлення ядерної угоди, яка діяла раніше", - зазначив він.

Мусієнко вважає, що відносини з Росією будуть поступово погіршуватися, а Іран буде намагатися шукати шляхи до діалогу із Заходом, тому що Раїсі був категоричним противником ядерної угоди і співпраці із Заходом.

Відео дня

"Парадоксальність ситуації в тому, що якраз представники духовної влади - Алі Хаменеї і його син Моджтаба виступають за те, щоб відновити відносини із Заходом", - зазначає експерт.  За його словами, вони розуміють, що економічна ситуація така, що "Росія їх не витягне", а потенціал для торгівлі нафтою, газом та іншими ресурсами із Заходом є набагато більшим, ніж з Росією. 

"Та ознака, що Росія дуже швидко поспішила відправити своїх рятувальників на пошуки гелікоптера, на якому летів президент Ірану, свідчить про те, що вони дуже сильно запереживали, скоріш за все, і хотіли продемонструвати, що це перша країна, яка завжди Ірану готова протягти руку допомоги. Там процеси певні будуть відбуватися і вони відбуватимуться не в інтересах Росії", -  зазначає Мусієнко.

Також експерт розповів, що міністра закордонних справ Ірану Хоссейна Амір-Абдоллахіана, який міг загинути в катастрофі, вважають наближеною людиною до президента Раїсі і до проросійського крила Корпусу вартових Ісламської революції, який виступав за те, щоб шукати діалог і співпрацю з Росією і намагатися на цьому заробляти.

Загибель президента Ірану - що відомо

Як повідомляв УНІАН, вчора, 19 травня, гелікоптер із президентом Ірану Ібрагімом Раїсі, повертаючись з Азербайджану, де він брав участь у церемонії відкриття греблі, впав.

ЗМІ зазначають, що на борту також перебували міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амір-Абдоллахіан, губернатор провінції Східний Азербайджан Малік Рахметі та імам аятолла Алі Хашим із провінції Тебріз.

Причиною аварії вважається негода. 

Reuters з посиланням на неназваного іранського чиновника повідомило, що гелікоптер вщент вигорів. Ймовірно, всі пасажири, які були на борту загинули.

Агентство процивувало голову Червоного Півмісяця Ірану Пірхоссейн Коліванд, який зазначив, що ситуація виглядає не дуже добре, бо з моменту виявлення місця падіння серед пасажирів гелікоптера не було виявлено жодних ознак життя. 

Вас також можуть зацікавити новини: