
Як старшого брата Росію в Білорусі сприймає тільки чинний президент Олександр Лукашенко і невеликий відсоток населення.
Читайте такожСанкції ЄС проти Білорусі заблокували
Про це розповіла білоруська співачка й опозиціонерка Анастасія Шпаковська, також відома як Naka, в ефірі телеканалу "Україна 24". Вона зазначила, що Лукашенко влаштував геноцид свого народу, і пояснила, чому поїхала з країни.
"Як старшого брата Росію в Білорусі сприймає тільки сам Лукашенко і якийсь невеликий відсоток населення. Я бачила цих людей і знаю, що їх дуже мало. Решта категорично проти інтеграції з Росією, вони за незалежну демократичну Білорусь, використовують всі свої мирні ресурси для досягнення свободи", - заявила Шпаковська.
Опозиціонерка прокоментувала перформанс у Білорусі, де брали участь напівголі активістки, обмазані червоною фарбою з плакатом "Влада нас вбиває".

Як пояснила співачка, перформанс за її участю був присвячений "геноциду білоруського народу диктатором Лукашенком, всім тим тортурам, зґвалтуванням, побиттю, мордуванням, яким піддавалися білоруси, які досі продовжують перебувати під пресингом".
"Важливо відзначити, що жодної кримінальної справи за фактом насильства і знущань не було порушено. А мирні люди перебувають у в'язниці за вигаданими свідченнями людей у балаклавах. Ми навіть не знаємо, хто ці люди. Раніше була зроблена купа всяких яскравих акцій, був пресинг, і я змушена була виїхати", - розповіла вона.
Що відбувається в Білорусі: хроніка протестів
- 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори.
- Згідно з офіційними даними ЦВК, Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.
- Тисячі жителів Білорусі, незгодних з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, відбулися сутички з силовиками.
- У перші дні учасників акцій жорстоко розігнав міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох з них під час затримання і в СІЗО сильно били.
- Європейський Союз не визнав результатів виборів президента Білорусі і вважає Лукашенка нелегітимним президентом.
- 16 серпня в Мінську відбувся наймасштабніший в історії Білорусі Марш за свободу. На вулиці вийшли сотні тисяч людей. Масштабні акції у вихідні дні стали своєрідною традицією.
- 17 серпня підприємства по всій Білорусі почали страйки.
- Чинний президент Лукашенко перед працівниками МКЗТ заявив: "поки ви мене не вб'єте, інших виборів не буде".
- Білоруська опозиція створила Координаційну раду, мета якої - забезпечити транзит влади.
- Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив, що може залучити армію для розгону протестувальників.
- В ЄС почали готувати санкції проти білоруських чиновників. Латвія, Литва та Естонія вже заборонили в'їзд 30 громадянам Білорусі. Серед них - президент країни Олександр Лукашенко.
- 13 вересня під час масових акцій по всій Білорусі силовики знову жорстоко затримували протестувальників. Силу застосовували навіть до жінок.
- 15 вересня Верховна Рада України ухвалила заяву щодо подій в Білорусі. Нардепи назвали вибори нечесними, засудили репресії та підтримали запровадження Євросоюзом санкцій проти білоруських посадовців.
- 17 вересня Європарламент не визнав перемогу Лукашенка на виборах та визнав Координаційну раду білоруської опозиції тимчасовим представницьким органом білорусів.