Пентагон зупинив допомогу Україні, хоч загрози для арсеналів США немає / колаж УНІАН, фото УНІАН, Getty Images

Аналіз, який провели високопоставлені військові офіцери США, засвідчив, що пакет озброєння, який мав надійти в Україну, але був зупинений, не загрожував боєготовності Сполучених Штатів. Утім, попри ці висновки, міністр оборони США Піт Гегсет призупинив поставку цієї партії. Про це пише NBC News з посиланням на трьох американських чиновників.

Як розповіли джерела виданню, це рішення очільника Пентагону здивувало Державний департамент США, членів Конгресу, українських посадовців та європейських союзників. Воно зіткнулося із критикою з боку республіканців та демократів у США. 

Так, демократ із Палати представників Адам Сміт заявив, що пояснення Міноборони про паузу в допомозі нещирі, мовляв, справжня причина, схоже, полягає просто в тому, щоб припинити американську допомогу Україні.

Відео дня

"Наші запаси не нижчі, ніж були за всі 3,5 роки війни в Україні", - сказав Сміт, який є членом Комітету з питань збройних сил Палати представників, додавши, що його співробітники "бачили цифри", і там не було жодних ознак дефіциту, які б виправдали призупинення допомоги Україні.

Тим часом троє помічників Конгресу та колишній чиновник США розповіли, що призупинення військової допомоги Україні було одностороннім кроком міністра оборони Гегсета. Причому це вже третій раз, коли він самовільно зупиняє постачання допомоги Україні, кажуть джерела. Попередні випадки були в лютому і травні, і тоді його рішення були скасовані через кілька днів.

За словами джерел, Гегсета підтримав заступник міністра оборони з питань політики Елбрідж Колбі, який давно виступає за скорочення участі США в допомозі Україні та переміщення зброї і ресурсів до Тихоокеанського регіону для протидії Китаю.

Помічники Конгресу зазначили, що законодавці від обох партій були розчаровані тим, що їх не повідомили заздалегідь, і перевіряли, чи затримана поставка не порушує законодавства, яке зобов'язує надавати Україні допомогу у сфері безпеки. Білий дім же виступив на захист цього рішення, заявивши, що воно було прийняте після поточного перегляду Міністерством оборони допомоги союзникам і партнерам.

Видання нагадало, що перевірка розпочалася після того, як Гегсет наказав Об'єднаному штабу Пентагону переглянути запаси всіх боєприпасів. За словами трьох чиновників, у результаті виявилося, що деякі запаси високоточних боєприпасів США перебувають на нижчих рівнях, але показники ще не перевищують критичних мінімумів.

Об'єднаний штаб дійшов висновку, що надання подальшої допомоги Україні не призведе до зниження обсягів поставок США нижче необхідного порогу, необхідного для забезпечення військової готовності, розповіли чиновники.

США призупини військову допомогу Україні: актуальні новини

Як повідомляв раніше УНІАН, президент США Дональд Трамп кинув Україну напризволяще, скасувавши постачання зброї, яку вже було погоджено і профінансовано Конгресом за адміністрації експрезидента США Джо Байдена. Британський історик і журналіст Оуен Метьюз заявив, що рішення США залишає українські міста беззахисними перед російськими ракетними ударами, а українські війська - з небезпечно низьким запасом боєприпасів. За його словами, заяви США про те, що постачання деякого озброєння було припинено для захисту власних запасів, які нібито виснажуються, не мають сенсу. Ба більше, майже вся обіцяна зброя перебуває на американських військових складах у Польщі, а не в США.

Видання The Economist писало, що на Україну чекають суворі наслідки після припинення поставок зброї зі США. У Києві підозрюють, що йдеться про масштабний тиск з боку адміністрації президента США з метою виторгувати "політичні поступки" - так само, як це було в березні, коли постачання озброєнь і розвідданих було припинено після публічного конфлікту між Трампом і президентом України Володимиром Зеленським.

Тим часом стало відомо, що Німеччина хоче купити у США Patriot і ракети для України і веде відповідні переговори. Речник уряду канцлера Фрідріха Мерца підтвердив, що "з цього питання справді ведуться інтенсивні дискусії", мовляв, одним із варіантів, які розглядаються, є купівля ракет у Сполучених Штатів, а потім їх передача Україні.

Вас також можуть зацікавити новини: