Джеймс Девід Венс хоче стане віце-президентом, якщо переможе Трамп / фото Getty Images

Сенатор Джей Ді Венс, який у парі з Дональдом Трампом балотується на посаду віце-президента США, окреслив мирний план припинення війни в Україні, підозріло схожий на те, чого прагне Володимир Путін. Про це пише The New York Times.

В інтерв’ю "Шоу Шона Райана", опублікованому в четвер, пана Венса, кандидата в віце-президенти від Республіканської партії, запитали про плани Трампа щодо припинення війни. У відповідь Венс окреслив те, що, на його думку, буде у мирній угоді: росіяни збережуть захоплену ними землю, а вздовж нинішньої лінії бойових дій буде створено демілітаризовану зону, українська сторона буде сильно укріплена, щоб запобігти новому російському вторгненню.

Хоча решта України залишатиметься незалежною суверенною державою, сказав пан Венс, Росія отримає від України "гарантії нейтралітету". "Вона не приєднується до НАТО, вона не приєднується до якихось таких союзницьких інституцій", – сказав пан Венс.

Відео дня

Вікторія Дж. Нуланд, колишній високопоставлений чиновник Державного департаменту, яка допомогла сформувати політику адміністрації Байдена щодо України, сказала, що план Венса дуже схожий на те, що Путін неодноразово пропонував як умови миру.

"По суті, це пропозиція, висунута в лютому. А чому? Тому що для нього це великий подарунок", — сказала вона.

Пані Нуланд також задається питанням, а хто буде підтримувати демілітаризовану зону, враховуючи відсутність інтересу до створення великих міжнародних миротворчих сил. За її словами, за відсутності цього чи інших надійних гарантій безпеки Путін просто почекав би трохи, а потім відновив би війну.

Ще одна проблема з баченням пана Венса полягає в тому, що воно ігнорує бажання українців повернути втрачену територію, сказав Люк Коффі, старший науковий співробітник Інституту Гудзона. "Я не думаю, що він запропонував реалістичну пропозицію миру. Він запропонував план перемоги Росії", — сказав пан Коффі.

Але Елбрідж А. Колбі, який був чиновником Пентагону під час адміністрації Трампа, сказав, що план пана Венса базується на реалістичній оцінці поточного стану війни. Він зауважив, що зазвичай війни закінчуються приблизно на лінії зіткнення двох протиборчих армій, а зараз немає правдоподібних підстав думати, що Україна візьме гору.

Колбі також вважає, що заборона на членство України в НАТО теж є правильним політичним вибором, оскільки розширення альянсу далі на схід все одно не відповідає інтересам Америки. Разом з тим план Венса не виключає економічних і соціальних зв'язків України з Європою або навіть інших форматів безпекової співпраці, наголошує Колбі.

"Сенатор Венс налаштований реалістично і прямо висуває реалістичну основу для припинення конфлікту, тоді як інші люди займаються безвідповідальним фантазерством", — сказав він.

Як зауважує NYT, не зовсім зрозуміло, наскільки план Венса відображає позицію його напарника по виборах Дональда Трампа. Раніше Трамп вже відкидав деякі позиції, які озвучував Венс. А під час свого президентства Трамп часто ігнорував поради своїх підлеглих. Тож немає жодних гарантій, що план Венса буде прийнятий. 

Перспективи мирної угоди між Україною та РФ 

Як писав УНІАН, напередодні президент Володимир Зеленський підтвердив, що наступний Глобальний саміт миру заплановано на листопад цього року. На нього збираються запросити Росію. Раніше Зеленський казав, що на другому мирному саміті Україна представить свій план мирного врегулювання з РФ.

Тим часом на фронті Україна та РФ почали фінальну битву, намагаючись здобути максимальні успіхи, аби мати кращу переговорну позицію в листопаді.

Вас також можуть зацікавити новини: