Йдучи на поступки Росії, США самі заганяють себе в пастку / getty images

Команда президента США Дональда Трампа, прагнучи домогтися угоди про припинення вогню між Україною і Росією в Чорному морі, запропонувала Кремлю надто багато поступок, і таке поблажливе ставлення тільки заохочує Володимира Путіна продовжувати війну. Про це в коментарі Atlantic Council заявив Джон Е. Гербст - старший директор Євразійського центру Атлантичної ради та колишній посол США в Україні.

Він зазначив, що така угода була б корисним, але не головним кроком, оскільки в Чорному морі не було серйозної активності впродовж майже двох років, відколи українські морські безпілотники витіснили Чорноморський флот Росії з Криму до східної частини Чорного моря.

Серед поступок, на які пішли США - допомога у "відновленні доступу Росії до світового ринку для експорту сільськогосподарської продукції та добрив, зниження вартості страхування морських перевезень, розширення доступу до портів і платіжних систем для таких операцій".

Відео дня

"Проблема в тому, що зняття великих санкцій стане стимулом для російської економіки, яка похитнулася, що полегшить Путіну продовження війни, яку він відмовляється припинити. Я думаю, що Трамп все ще хоче якнайшвидшого припинення вогню, щоб встановити міцний мир. Для цього йому потрібно змінити тактику і зробити те, що він обіцяв у перший тиждень свого нового терміну: обрушити молот на Кремль", - вважає експерт.

При цьому Деніел Фрід - науковий співробітник Weiser Family в Атлантичній раді та колишній посол США в Польщі, зазначає, що через зняття санкцій США "ризикують провалитися в кролячу нору поступок Росії".

Як зазначає експерт, така одностороння перевага Росії мало сприяє просуванню тридцятиденного перемир'я вогню, якого прагнула адміністрація Трампа, і робить дедалі безглуздішими погрози США чинити тиск на Росію, щоб вона припинила бойові дії.

"Сполучені Штати ризикують опинитися в кролячій норі поступок, послаблюючи тиск на Росію, в той час як російські війська продовжують атакувати українські міста і мирних жителів. Сьогоднішня угода - це не мир через силу", - підкреслює Фрід.

Припинення вогню в Чорному морі - думки

25 березня РФ на переговорах зі США заявила, що вимагає часткового зняття антиросійських санкцій в обмін на перемир'я в Чорному морі.

Як зазначав The Times, угода про припинення вогню в Чорному морі приносить більше вигоди Москві, не вимагаючи від Путіна значних поступок.

The Telegraph писав, що Чорноморський флот РФ, отримавши можливість вільного переміщення, може загрожувати морському пануванню України, а відтак і торговельному статус-кво.

Вас також можуть зацікавити новини: