У США хочуть, щоб європейці продовжували закуповувати зброю американського виробництва / колаж УНІАН, фото pixabay.com

Американські чиновники виступили проти прагнення європейців закуповувати зброю на власному ринку на тлі погроз з боку адміністрації президента США Дональда Трампа. Про це повідомляє Reuters.

За даними видання, у США заявили європейським союзникам, що вони хочуть, щоб ті продовжували закуповувати зброю американського виробництва, на тлі нещодавніх кроків ЄС щодо обмеження участі американських виробників у тендерах на постачання зброї.

"Зовнішньополітичні кроки адміністрації Трампа, включно з короткочасним скороченням військової допомоги Україні та ослабленням тиску на Москву, дуже стурбували європейських союзників, змусивши багатьох із них замислитися над питанням, чи є Америка надійним партнером", - зазначають журналісти.

Відео дня

Зазначено, що Єврокомісія запропонувала збільшити в середині березня військові витрати й об'єднати ресурси для спільних оборонних на тлі підготовки Європи до скорочення військової участі США за Трампа.

За словами експертів, деякі з пропонованих заходів можуть означати зменшення ролі компаній із країн, що не входять до ЄС, зокрема тих, що базуються у США та Великій Британії.

Джерела Reuters повідомили, що на зустрічі 25 березня держсекретар Марко Рубіо повідомив міністрам закордонних справ Литви, Латвії та Естонії, що США хочуть продовжити участь в оборонних закупівлях країн ЄС.

Рубіо зазначив, що будь-яке виключення американських компаній з європейських тендерів буде сприйнято Вашингтоном негативно. Повідомляється, що Рубіо планує обговорити очікування щодо закупівель американської зброї під час свого візиту до Брюсселя, який відбудеться в період з 2 по 4 квітня.

Військова допомога США Євросоюзу

Як повідомляв УНІАН, глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн представила план "Переозброєння Європи", який є ініціативою, спрямованою на мобілізацію до 800 мільярдів євро на європейську безпеку. План дасть змогу країнам ЄС значно збільшити видатки на оборону відповідно до бюджетних правил, отримати доступ до 150 мільярдів євро кредитів для спільних оборонних проєктів, а також на посилення підтримки України, залучити кошти ЄС для інвестування у сферу оборони та залучити приватний капітал для зміцнення оборонно-промислового комплексу.

Пізніше глави держав і урядів країн-членів ЄС підтримали значне збільшення видатків на оборону і зміцнення європейської технологічної та промислової бази. Євросоюз має намір прискорити мобілізацію необхідних інструментів і фінансування для зміцнення безпеки ЄС і захисту європейських громадян.

Вас також можуть зацікавити новини: