Система ППО "Залізний купол" є ефективною для відбиття ворожих повітряних атак в Ізраїлі / фото ua.depositphotos.com

Колишній радник президента США з питань національної безпеки генерал Герберт Макмастер заявив, що Велика Британія має підготуватися до можливих майбутніх військових конфліктів, а саме побудувати систему протиповітряної оборони "Залізний купол", як в Ізраїлі, пише Business Insider

"Я думаю, що для Сполученого Королівства, Сполучених Штатів, для усіх країн дуже важливо інвестувати більше коштів в оборону", - наголосив він в інтерв'ю британському радіо LBC.

Коли в нього запитали, чи повинна Велика Британія мати систему "Залізний купол", яку створив Ізраїль для перехоплення ракет, Макмастер відповів: "Ми всі повинні вкладати кошти в оборону. Я думаю, що кожна країна повинна розвивати такі види оборони і ракети далекого радіусу дії".

Відео дня

У BI зауважили, що Велика Британія й справді розглядає можливість розробити власну систему ППО через зростаючу напруженість у відносинах з РФ та її союзниками. 

Минулого місяця в інтерв'ю LBC глава британських збройних сил, адмірал сер Ентоні Радакін зазначив, що країна веде "живі розмови" про розробку системи ППО, яка буде схожа з ізраїльською. 

За словами аналітика з питань оборони і безпеки Майкла Кларка, найкращий спосіб протистояти війні, яка насувається, - це її стримування. 

Він додав, що Британія та її союзники мають бути готовими до всього, особливо в умовах посилення альянсу, що назвали "CRINKs", до якого входить Китай, Росія, Іран і Північна Корея.

Кларк наголосив, попри те, що Росія є головним предметом занепокоєння Великої Британії, CRINKs колективно "сповнені рішучості спробувати підірвати засновані на Заході структури міжнародної політики і системи, що базуються на правилах".

Ізраїльський "Залізний купол"

"Залізний купол" - це мобільна всепогодна система протиповітряної оборони, яка перебуває на озброєнні країни з 2011 року. Ця система має коефіцієнт успішності до 90% і нещодавно відіграла важливу роль у перехопленні великої кількості ракет та ударних дронів, які запустив Іран в бік Ізраїлю. 

Кларк наголосив, що розробка такої системи є дуже дорогою справою.

"Ізраїль - маленька країна, менш ніж на 10% більша за Велику Британію. Ізраїль витратив багато грошей на трирівневу систему, яка все ще потребує допомоги, щоб бути ефективною. Отже, масштаб проблеми захисту повітряного простору величезний. Те, що ізраїльтяни можуть грати в цю гру, кажучи, що "у нас є купол над усією країною", лише частково відповідає дійсності", - пояснив аналітик. 

Кларк вважає, що єдиним практичним варіантом для країни була стратегія "точкової оборони". Це означає захист обмеженої території або окремого об'єкта від таких загроз, як повітряні атаки і керовані ракети. Вона є вужчою і стратегічнішою, ніж територіальна оборона.

Експерт наголосив, якщо РФ переможе Україну, то є ймовірність того, що конфлікт почнеться і в країнах Європи. Проте мобілізація сил буде неефективною без систем протиповітряної оборони, яка стримуватиме противника.

"Якби Британія розгорнула свою бойову дивізію на континенті і воювала проти росіян, вона стала б небоєздатною протягом 24 годин, якби піддалася повітряній атаці", - підкреслив Кларк.

Чи зможе себе захистити Велика Британія в разі війни: думка експертів

Раніше військові та ветерани Холодної війни заявили, що Велика Британія не зможе захистити себе в разі ракетного удару по країні. За їхніми словами, уряд роками скорочував витрати з метою економії, внаслідок чого зруйнував її світову систему протиповітряної оборони. 

"Чи зможе Велика Британія захистити свої міста з неба, якщо на них впаде шквал ракет? Ні. Чи знає громадськість, що робити в разі повітряної атаки? Ні... Простіше кажучи, чи ми захищені? Ні", - зазначило високопоставлене джерело в оборонному відомстві на умовах анонімності.

Вас також можуть зацікавити новини: