Стверджується, що зелений чай посилює вироблення GLP-1 / колаж УНІНА, фото ua.depositphotos.com

Зелений чай століттями вважався дієтичним лайфхаком: у Стародавньому Китаї 2000 років тому люди рекламували цей напій як засіб для схуднення. У наш час цей напій став основним продуктом дієтичних книг і планів харчування, пише The New York Times.

Зазначається, що зелений чай стає популярним у TikTok:

"Вірусні відеоролики стверджують, що напій допомагає скидати кілограми, і навіть називають його "природним Ozempic". У деяких повідомленнях пропонується випивати до п'яти чашок на день".

Як зазначив лікар-фахівець із лікування ожиріння в Університеті Джонса Гопкінса Джотсна Гош, хоч і є деякі дослідження зеленого чаю та ваги, докази того, чи може горнятко або кілька спалити зайві кілограми, неясні.

У багатьох відеороликах TikTok стверджується, що зелений чай посилює вироблення GLP-1, гормону кишківника, який спонукає підшлункову залозу виробляти інсулін після їжі. Цей інсулін, своєю чергою, знижує рівень цукру в крові. GLP-1 також уповільнює швидкість, з якою їжа залишає шлунок, і впливає на ділянки мозку, які регулюють відчуття голоду. Вказується, що Ozempic і подібні до нього препарати виробляють з'єднання, яке імітує GLP-1, змушуючи людей швидше відчувати ситість. Багато хто перестає відчувати сильний потяг до їжі.

"Деякі дослідники припустили, що зелений чай може стимулювати GLP-1. Дослідження показали, що екстракт зеленого чаю може знижувати рівень цукру в крові у мишей з діабетом. Але було проведено всього кілька невеликих досліджень на людях, і результати непереконливі. Одне з небагатьох клінічних випробувань на цю тему, в якому взяли участь 92 людини з діабетом 2 типу, показало, що не було помітної різниці у виробленні GLP-1 між людьми, які приймали екстракт зеленого чаю, і тими, хто приймав таблетку плацебо", - пише The New York Times.

За словами експертів, будь-який вплив зеленого чаю на GLP-1, найімовірніше, буде незначним.

Зазначається, що в багатьох заявах про зелений чай і втрату ваги згадуються два компоненти напою: кофеїн і антиоксиданти.

За словами доктора Гош, кофеїн, у теорії, може трохи прискорити чийсь метаболізм. Але малоймовірно, що цей ефект призведе до істотної втрати ваги,

Що стосується антиоксидантів, то зелений чай містить сполуки, звані поліфенолами, які можуть допомогти захистити клітини від пошкоджень і зменшити запалення. Дослідження на тваринах і на людських клітинах показали, що ці сполуки можуть поліпшити метаболізм і зменшити всмоктування жиру з кишечника. Але випробування на людях дали неоднозначні результати.

Нагадаємо, раніше УНІАН писав, як правильно заварювати зелений чай, щоб не зіпсувати його смак.

Вас також можуть зацікавити новини: