
Орхідеї - вибагливі квіти, але при правильному підході вони можуть радувати розкішним цвітінням з року в рік. Більшість власників вазонів зосереджують увагу переважно на поливі й підживлення, часто ігноруючи ще один дуже важливий фактор - тип горщика. Про це пише Express.
За словами експерта з догляду за кімнатними рослинами Люка Ньюнса, неправильно підібраний горщик може зруйнувати весь потенціал вашої орхідеї до цвітіння.
"Якщо ви хочете, щоб ваша орхідея цвіла, перше, що потрібно запам’ятати, - це те, що більшість цих квітів люблять стабільність. Вони трохи схожі на нас: дайте їм правильне середовище та трохи ніжного та люблячого догляду, і вони винагородять такою кількістю квітів, що ви не можете собі уявити", - наголосив він.
Найбільша помилка - висаджувати орхідею у звичайний горщик із ґрунтом. Орхідеї - не класичні кімнатні рослини, а епіфіти. Це означає, що у природі вони ростуть на деревах, а їхнє коріння мають доступ до повітря, а не закопане в землю.
Якщо орхідею висадити у ґрунт, її коріння буде здушене, і волога призведе до його загнивання. У результаті квітів на рослині не буде.
Натомість експерт радить завжди обирати прозорий пластиковий горщик з великою кількістю дренажних отворів, крізь які повітря та світло досягатимуть коріння і водночас виливатиметься зайва вода. Також потрібно використовувати спеціальний субстрат з кори для орхідей - він забезпечує повітропроникність і запобігає загниванню.
До того ж прозорий горщик дозволяє легко спостерігати за станом коріння, яке є найкрасномовнішим показником здоров’я рослини.
Коли орхідея вже висаджена у правильні горщик і субстрат, потрібно відтворити для неї природні умови. Світло повинно бути яскраве, але не пряме: найкраще підходять східні або західні вікна. Поливати рослину слід, коли кора трохи підсохне, зануривши горщик у воду на 10-15 хвилин. Підживлення варто проводити кожні 2 тижні спеціальним добривом для орхідей у період активного росту. Взимку частоту можна зменшити. Щоб стимулювати ріст нової гілки, квітконос після цвітіння слід обрізати над вузлом.
Корені здорової орхідеї мають бути зеленими або сріблястими і пружними на дотик. Не хвилюйтеся, якщо ваша рослина після цвітіння має втомлений вигляд – це її природний період спокою, який часто закінчується новим вибухом квітів.
Раніше УНІАН розповідав, чому гортензію тепер краще не садити. Експерти кажуть, що ця розповсюджена квітка дедалі частіше не здатна виживати в умовах кліматичних змін, тому вони радять просто перестати її висаджувати.
Через підвищення температури в усьому світі гортензії стикаються з безпрецедентними труднощами. Ці рослини обожнюють вологу, але тривалі посухи та спекотне літо створюють для них вкрай важкі умови навіть у регіонах, де раніше вони почували себе комфортно.
Навіть гортензії, посаджені в затінених місцях, страждають від дедалі сухішого повітря, яке зневоднює їхні ніжні тканини. Спроби компенсувати це інтенсивнішим поливом часто провокують розвиток грибкових захворювань, які ще більше послаблюють рослини. Це зумовлює своєрідний парадокс: зусилля з порятунку гортензій прискорюють їх загибель.
Натомість професійні ландшафтні дизайнери дедалі частіше радять клієнтам звернути увагу на кліматично стійкі рослини з подібним декоративним ефектом.