Про це під час чергового регіонального круглого столу, який відбувся 25 березня у Харкові, повідомили урядові експерти з Мінрегіону, Міністерства фінансів, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства освіти, Державної фіскальної служби. 

За їхніми словами, представники обласних, районних, міських, сільських та селищних рад під час обговорення питань роботи в умовах нових міжбюджетних відносин надали безліч корисних рекомендацій, які вимагають ретельного опрацювання з можливістю подальшого врахування у законодавчій базі.

Відео дня

Експерти підкреслили також, що усі обласні бюджети цього року є профіцитними, а показники надходжень до місцевих бюджетів за перші місяці роботи нового законодавства подекуди вищі за прогнозовані. 

Так, за даними Державної фіскальної служби України надходження до місцевих бюджетів Харківської, Сумської та Полтавської областей станом на початок березня склали понад 1,6 млрд. грн.

У розрізі платежів у січні-лютому 2015 року до місцевих бюджетів цих областей надійшло:

- акцизного податку з реалізації через роздрібну мережу підакцизних товарів - 45 млн. грн.;

- податку на майно – 274 млн. грн., у т.ч. транспортного податку – 377,6 тис. грн., податку на нерухоме майно – 2,5 млн. грн., земельного податку – 271 млн. грн.

Урядові експерти нагадали, що в цілому цього року, завдяки запровадженню нової моделі фінансового забезпечення, місцеві бюджети отримають додатковий ресурс до загального фонду в сумі більше 22 млрд. грн. 

Як повідомлялося, урядові експерти протягом березня проводять роз’яснювальну роботу в регіонах щодо бюджетної та податкової децентралізації. Круглі столи вже пройшли у Дніпропетровську, Одесі, Львові та Івано-Франківську.