Ілюстрація / REUTERS

В середньому кожна людина у світі з’їдає 50 тисяч часточок пластику щороку і вдихає ще стільки ж. На це вказують дані дослідження щодо рівня занурення людства у пластикове забруднення.

Справжній показник, вірогідно, значно вищий. Адже вчені під час дослідження проаналізували на вміст шкідливих часточок лише невеликий перелік продуктів харчування і напоїв, пише The Guardian. Вчені наголошують, що систематичне вживання води з пластикових пляшок радикально підвищує показник.

Читайте такожПластик шкодить бактеріям в океанах, які виробляють кисень

Відео дня

Як вживання частинок пластику впливає на здоров’я, наразі не відомо. Однак, вони можуть бути джерелом токсичних субстанцій. Або ж деякі часточки настільки дрібні, що вони можуть проникати в людські тканини й викликати імунну реакцію.

Під час нового дослідження вчені проаналізували дані, зібрані під час попередніх 26 оцінок наявності мікропластику у рибі, молюсках, цукрі, солі, пиві й воді, а також у повітрі різних міст. Більшість типів продуктів харчування і напоїв, однак, не були оцінені. Таким чином, нове дослідження охоплює лише 15% того, з чого люди щодня отримують калорії.

«Нам ще дуже багато чого не відомо. Існують дуже великі прогалини у даних, які ще потрібно заповнити», - визнав керівник дослідження Кіеран Кокс з Університету Вікторії в Канаді.

Читайте такожВ Індії школярі платять пластиком за навчання

За його словами, інші харчі, такі як хліб, напівфабрикати, м’ясо, молочні продукти й овочі теж можуть містити значну кількість мікропластику.

«Реальний показник, швидше за все, сягає сотень тисяч», - вважає Кокс, коментуючи кількість спожитого людьми пластику щороку.

З усіх звичних продуктів найкраще досліджена вода. Той, хто постійно п’є з пластикової пляшки, споживає близько 130 тисяч часточок пластику за рік лише завдяки цьому джерелу. З води з-під крана, якщо вона фільтрована, споживач отримає лише 4 тисячі.