Пластик забруднює воду і вбиває морських тварин / фото ua.depositphotos.com

В Атлантичному океані міститься близько 200 мільйонів тонн пластику, що в 10 разів більше, ніж вважалося раніше.

Про це йдеться в науковій публікації у виданні Nature Communications, передає Громадське.

За оцінками дослідників Катсіарини Пабортсави й Річарда Лемпіта з Національного центру океанографії в Саусгемптоні, США, пластик в океані завдає значної шкоди морській екосистемі. Він забруднює природне середовище проживання тварин і потрапляє до їхнього організму, вбиваючи їх.

Відео дня

Пабортсава й Лемпіт зосередилися на трьох найпоширеніших видах пластику, які забруднюють океани: поліетилен, поліпропілен і полістирол. Вони відібрали зразки води з глибини до 200 метрів у 12 різних місцях Атлантичного океану на ділянці довжиною в 10 тисяч кілометрів.

Читайте такожBloomberg: Одноразовий пластик відвойовує світ завдяки коронавірусу

Аналіз води й підрахунки вчених показали, що відібраній ними ділянці Атлантичного океану може бути десь від 12 до 21 мільйона тонн трьох найпоширеніших видів пластику. Якщо ж масштабувати підрахунки на всю площу океану, то вийде близько 200 мільйонів тонн пластику. Це вдесятеро більше, ніж вважалося до того.

Хоча автори дослідження брали воду лише з Атлантичного океану, вони стверджують, що в інших океанах пластику так само більше, ніж вважається. І це має спонукати уряди країн вживати заходів, аби скорочувати шкідливі викиди в океани.

Пластик в океані

  • Наслідки пандемії коронавірусу, що охопила весь світ, стали вже очевидними: світовий океан сповнений одноразових рукавичок і масок.
  • Дослідники з Великої Британії, Франції та Південної Африки виявили, що мікропластик засмічує не тільки океан, але й атмосферу.