этот материал доступен на русском

Дедалі більше українських тваринницьких компаній можуть продавати продукцію до ЄС - Мінагропрод

14:14, 16 вересня 2019
Агро
280 0
Ілюстрація / REUTERS

Право експорту продукції тваринного походження, призначеної для вживання людиною, на ринки Європейського Союзу до 2019 року мають 138 українських підприємств-виробників агропродукції проти 126 підприємств у 2018 році.

Читайте такожУкраїна з початку року збільшила експорт свинини та м'яса птиці

Про це повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства у коментарі УНІАН.

"Станом на 30.08.2019 право експорту харчових продуктів тваринного походження в Європейський Союз мають 138 українських підприємств", - сказано в повідомленні.

За інформацією відомства, право експорту до країн ЄС мають, зокрема, 4 українських виробники м'яса птиці та 1 виробник продуктів з м'яса птиці; 2 виробники молокопродукції; 27 виробників рибної продукції; 4 виробники яєць і яєчної продукції; 72 виробники меду; 6 виробників равликів, а також один виробник кишкової сировини та один виробник харчового колагену.

У прес-службі також додали, що між компетентними органами України та інших держав світу в період з січня по липень поточного року було погоджено 24 ветеринарних сертифікати для експорту української агропродукції.

Так, за вказаний період були узгоджені ветсертифікати з Боснією і Герцеговиною - для експорту українського молока і молочних продуктів, м'яса птиці, яєць, харчового колагену, добового молодняку птиці та інкубаційних яєць (за винятком безкильових видів); з Катаром - для експорту з України м'яса та м'ясних продуктів, зокрема м'яса птиці і яловичини, а також молока і молочних продуктів, столових яєць і яєчних продуктів, риби та рибопродуктів та перероблених харчових продуктів; з Республікою Ліван - для експорту українського рогатої худоби на забій; з Республікою Македонія - для експорту українського м'яса птиці, комбікормів, молочної продукції, яєць і яєчних продуктів; з Королівством Саудівська Аравія - для експорту яловичини та продуктів з неї, а також молока і молочної продукції; з Сербією - для експорту риби та рибних продуктів, призначених для споживання людиною; з Туреччиною - для експорту українського харчового колагену і з Японією - для експорту українського м'яса птиці.

Як повідомляв УНІАН, за даними Держпродспоживслужби, станом на липень 2018 року кількість українських підприємств-експортерів агропродукції, які здобули право експорту харчових продуктів тваринного походження, становила 836.

За даними Мінагропроду, загальна кількість українських підприємств, які мають право експорту продуктів тваринного походження до ЄС, становить 306.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter