Причиною скорочення виробництва цукру стала менша кількість сировини / фото УНІАН

Виробництво цукру в Україні з початку сезону цукроваріння (вересень 2019 - серпень 2020) за станом на 10 січня сягнуло 1,48 мільйона тонн, що на 19% менше у порівнянні з попереднім сезоном.

Читайте такожУкраїна скоротила експорт цукру на чверть

Про це повідомила прес-служба Національної асоціації цукровиробників України (НАЦУ) "Укрцукор".

Відео дня

"Загалом працювало 33 цукрових заводи, які переробили 9,84 мільйона тонн цукрових буряків. Це майже на третину менше, ніж роком раніше. Як бачимо, суттєве зменшення кількості сировини спричинило скорочення виробничих потужностей і, як наслідок, зменшення виробництва цукру в цілому", - цитує прес-служба заступника голови правління НАЦУ "Укрцукор" Руслану Яненко.

За її словами, такий результат є прогнозованим, оскільки світовий профіцит цукру, який тривав останні три роки, суттєво вплинув і на український ринок. В результаті Україна скоротила посівні площі під цукровим буряком на 20%, що зменшило кількість сировини.

Як додала Яненко, цьогоріч 9 переробних підприємств не запустилися, а виробничий сезон скоротився майже на місяць, що відіб'ється на собівартості виробництва цукру – оскільки мінімально цукровий завод має відпрацювати 100 днів, щоб покрити витрати на запуск.

Згідно з повідомленням, до трійки лідерів по виробництву цукру увійшли Вінницька область - 331,9 тисячі тонн, Хмельницька область - 192,8 тисячі тонн, Тернопільська область – 186,4 тисячі тонн.

Як повідомляв УНІАН, сезон цукроваріння 2019-2020 маркетингового року в Україні стартував 1 вересня з запуском Радехівського цукрового заводу.

Україна за сезон цукроваріння 2018-2019 МР (вересень 2018 - серпень 2019) скоротила виробництво цукру на 15% - до 1,7 мільйона тонн.