Ілюстрація / REUTERS

Конгрес США може передбачити в оборонному бюджеті на 2020 рік санкції проти проекту "Північний потік-2", який будує російський "Газпром".

Про це виданню Defense News повідомив голова Комітету міжнародних справ Сенату США сенатор Джим Ріш, передає Голос Америки.

"Вікно можливостей зачиняється. Значну частину "Північного потоку-2" вже побудовано", - пояснив Ріш міркування, якими керувались сенатори при включенні положення про санкції. Він зауважив, що санкції можуть змусити компанії відмовитись від участі в проекті, пише видання.

Відео дня

"Це принесе їм великі видатки. Гадаю, якщо санкції пройдуть, (компанії - ред.) муситимуть закритись і, гадаю, росіяни будуть змушені шукати інші шляхи, щоб це зробити", - наголосив законодавець.

Читайте такожБундестаг прибрав перешкоди для завершення будівництва "Північного потоку-2"

Закон про національний оборонний бюджет є одним із найважливіших документів, що визначає оборонні видатки США. Включення такого положення до проекту означатиме, що існує спільна позиція з цього питання в обох палатах Конгресу США та в банківському комітеті.

Текст законопроекту не розкривається, але сенатор заявив, що положення про санкції буде співзвучним з положеннями, передбаченими законопроектом поданим у липні сенатором Тедом Крузом.

Законопроект Protecting Europe's Energy Security Act of 2019 (S. 1441) пропонує запровадити санкції проти суден, які беруть участь у побудові російського трубопроводу "Північний потік".

Довідка УНІАН. Проектом "Північний потік-2" передбачене будівництво і робота двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Новий трубопровід в обхід України планується побудувати поруч з уже існуючим "Північним потоком-1" до кінця 2019 року.

Наприкінці березня - початку квітня 2018 року компанія Nord Stream 2 (оператор проекту будівництва газопроводу "Північний потік-2") отримала дозвіл на будівництво газопроводу від Німеччини і Фінляндії, а в червні - від Швеції.

Наприкінці жовтня цього року Данське енергетичне агентство видало дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" на континентальному шельфі на південний схід від Борнхольма (острів в Данії) протяжністю 147 км.

Засновником компанії Nord Stream 2 AG є "Газпром". Фінансування проекту ведуть європейські компанії - французька Engie, австрійська OMV, британсько-нідерландська Shell, німецькі Uniper і Wintershall.

Україна виступає проти будівництва "Північного потоку-2". США також виступають проти втілення газопроводу, наголошуючи на тому, що він збільшить залежність Європи від російського газу і зашкодить Україні.​