Експерт назвав дві умови, виконання яких дасть змогу уникнути графіків відключень / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, скріншот

Кілька днів в окремих областях України застосовували екстрене відключення електрики, що стало наслідком російських ударів. Українці побоюються, що з настанням морозів погодинні графіки відключень можуть повернутися.

Директор енергетичних програм "Центру Разумкова" Володимир Омельченко в коментарі РБК-Україна розповів, що хоч відключення були точковими, але не варто забувати про накопичувальний ефект від російських атак, що в результаті може призвести до знеструмлення.

При цьому він вважає, що для унеможливлення повернення графіків потрібно дотримання лише двох умов.

Відео дня

"Збільшити імпорт у цей період і економити енергоресурси. Щоб побутові споживачі та промисловці почали економити, особливо в пікові ранкові та вечірні години. Якщо брати вечір, десь із 17:00 до 22:00 потрібно максимально дбайливо споживати електроенергію. І тоді, найімовірніше, ми не повернемося до графіків планових відключень", - вважає експерт.

За його словами, серйозні морози очікуються тільки вночі, а загалом температура не критично низька, тому є всі шанси, що період морозів мине без графіків. Також він нагадав, що песимістичні прогнози на цю зиму не справдилися.

"Був винятково теплий грудень, у січні фактично не було мінусових температур. Унікальне погодне явище, я не бачив такого у своєму житті. Але не варто розслаблятися, попереду лютий і березень. Думаю, найскладніше в цьому сезоні ще попереду", - підсумував Омельченко.

Графіки вимкнення світла в Україні - останні новини

Із 3 лютого в низці областей України запроваджували графіки відключень світла. Зокрема, тоді йшлося про Сумську, Полтавську, Кіровоградську, Дніпропетровську та Донецьку області.

В "Укренерго" повідомили, що внаслідок ракетно-дронних обстрілів об'єктів генерації та пошкодження ворогом мереж системи передачі енергетики змушені застосувати аварійні відключення.

Пізніше в "Укренерго" повідомили, що 10 лютого застосовуватимуться обмеження потужності для промисловості та бізнесу.

Вас також можуть зацікавити новини: