Милованов запропонував скасувати ЄСВ / фото УНІАН

Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов запропонував скасувати єдиний страховий внесок (ЄСВ), знизити податок на прибуток фізосіб і переглянути інші податки, щоб «зняти з порядку денного» питання про фізосіб-підприємців, забезпечити стимули для створення робочих місць і підвищити зарплати.

Читайте такожФОПам першої групи можуть збільшити ліміт доходу і дозволити наймати працівників

Про це він написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Відео дня

«Податки й фізособи-підприємці. Цей пост - не пропозиція податкових змін, а запрошення до дискусії про те, яка податкова система нам потрібна. На мою думку, найважливіший економічний актив України - це люди. Тому бажано щоб податки стимулювали створення робочих місць і підвищення зарплат», - написав він.

Милованов додав, що для цього потрібно максимально знизити податки на працю і збільшити податки на активи (наприклад, нерухомість), а також залишити податок на додану вартість (ПДВ).

«Я розумію, що сьогодні це неможливо, але я б розглянув таку податкову реформу», - додав він.

Міністр пропонує скасувати ЄСВ, максимально знизити податок на дохід фізособи, а для компенсації підняти податок на нерухомість і податок на землю, а також інші активи.

Крім того, він запропонував поліпшити збір податків на нерухомість й інші активи, поліпшити збір ПДВ, продовжувати детінізацію економіки прямими і непрямими методами, а також надавати державну підтримку бізнесу лише за умови роботи в білу і створення достатньої кількості робочих місць.

«Усі ці вісім пунктів - до обговорення. Ідея цих пунктів - зняти з порядку денного питання ФОП, забезпечити стимули для створення робочих місць, підвищення зарплат і зменшення безробіття», - зазначив міністр.

Як повідомляв УНІАН, Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства в оновленому макроекономічному прогнозі на 2020 рік передбачає, що зростання валового внутрішнього продукту України може становити від 3,7% (консервативний сценарій) до 4,8% (оптимістичний сценарій).