этот материал доступен на русском

На 22 мільярди гривень: у держбанках стало менше непрацюючих кредитів

17:28, 19 листопада 2019
Фінанси
219 0
У держбанках поменшало проблемних кредитів / фото УНІАН

Читайте такожУкраїнці наростили кредити в банках майже на третину

Як говориться у звіті Мінфіну про стан роботи держбанків з непрацюючими кредитами, в тому числі банки скоротили заборгованість на 3,5 мільярда гривень, провели реструктуризацію на 10,6 мільярда гривень і списали заборгованість за рахунок резервів на 2,9 мільярда гривень.

Так, у першому півріччі "Ощадбанк" успішно завершив реструктуризацію з компаніями "Фірма Т.М.М", "Імперово Фудз", "Агрохолдинг Авангард", "Райз-Максимко". Відкриті дві справи щодо реструктуризації компаніям групи WOG.

"Укрексімбанк" відкрив свою першу справу з реструктуризації з компанією "Агентство офісного будівництва", яке стало одним з найбільших за обсягом боргу, що підлягає реструктуризації.

Одночасно банки держсектору проводять активну юридичну роботу зі стягнення заборгованості. Так, станом на 1 липня в судах перебуває понад 70 тисяч позовів на суму понад 116 мільярдів гривень. Зокрема, за перше півріччя подано майже 54 тисячі позовів на 26,5 мільярда гривень.

Також зазначається, що частка непрацюючих кредитів в банківській системі України залишається досить значною і станом на 1 липня становить 51%, або 581 мільярд гривень, з яких 65% припадає на держбанки.

Довідка УНІАН. Держава через Міністерство фінансів володіє чотирма з найбільших в Україні за обсягом активів банками – "ПриватБанком", "Укрексімбанком", "Ощадбанком" та "Укргазбанком".

За інформацією Міністерства фінансів, у 2018 році державні банки України скоротили прострочену заборгованість за кредитами на 5 мільярдів гривень, а також провели реструктуризацію на 21 мільярд гривень.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter