Команда МВФ відвідає країну приблизно на тиждень / фото REUTERS

Міжнародний валютний фонд зустрінеться з українськими урядовцями наступного тижня, щоб розглянути бюджетний прогноз охопленої війною країни і вирішити, чи варто виділяти наступні 1,1 млрд доларів із програми допомоги на суму 15,6 млрд доларів.

Команда МВФ відвідає країну приблизно на тиждень, починаючи з 4 вересня, за словами людей, знайомих із планами, які попросили не називати їхні імена до їхнього публічного оголошення, пише Bloomberg.

Для останнього огляду в травні МВФ провів зустрічі в Києві з українською владою та іншими зацікавленими сторонами, а також у Варшаві, Польща.

Відео дня

Перед поїздкою співробітники МВФ, які працюють з Україною, візьмуть участь у неформальній зустрічі в четвер з виконавчою радою фонду, щоб проінформувати їх про останні новини про кредит для України, за словами одного з людей.

Співпраця України та МВФ

Фонд, що базується у Вашингтоні, схвалив програму кредитування в березні 2023 року, погодившись уперше за майже 80-річну історію надати кредит країні, що перебуває в стані війни. Наприкінці червня він схвалив виплату в розмірі 2,2 млрд доларів.

Головною турботою Києва перед візитом є завершення угоди між країнами Великої сімки, яка розблокує 50 мільярдів доларів допомоги за рахунок прибутку від заморожених активів російського центрального банку. Ясність щодо цих коштів буде необхідна Україні, щоб показати, що її бюджетні вимоги будуть виконані, що є ключовим компонентом для подальшої підтримки МВФ.

Ці кошти мають надійти на Україну до кінця року, згідно з угодою Великої сімки в червні. Але план був ускладнений вимогами, висунутими США, і ризиком того, що Угорщина сповільнить будь-яке загальноєвропейське рішення про підтримку Києва або санкції проти Росії.

Будь-яке фінансування надасть вкрай необхідну підтримку Україні, оскільки війна затягнеться за межі позначки в 2,5 року. Крім нових коштів, у середу країна отримала широку підтримку власників облігацій для реструктуризації 20 мільярдів доларів закордонного приватного боргу, забезпечивши таке необхідне полегшення боргового тягаря.

Вас також можуть зацікавити новини: