Чурій: Нацбанку пропонували штучно розігнати інфляцію / фото УНІАН

Національний банк не вважає, що підвищення рівня інфляції допоможе українській економіці подолати кризу.

Про це в інтерв'ю НВ Бізнес заявив заступник голови НБУ Олег Чурий.

"Трохи дивно виглядає те, коли нам, скажімо так, різні "експерти", пропонують штучно розігнати інфляцію. Це такі собі Робін Гуди, тільки навпаки. Тому що Робін Гуд відбирав гроші у багатих на користь бідних, а ці пропонують забирати у бідних і роздати багатим. Адже висока інфляція може бути вигідна тільки багатим людям, у яких є активи, а люди, які живуть на зарплату або пенсію, тільки страждають від неї. І логіка цих експертів досить дивна: вони, з одного боку, підтримують дешеві кредити, а з іншого - високу інфляцію. Але це несумісні речі", - сказав Чурій.

Відео дня

Він також зауважив, що Кабміну варто було б відмовитися від практики закладання в бюджет завищеного курсу долара (держбюджет на 2020 рік базується на курсі 30 грн/$, при тому, що зараз він становить близько 27 грн/$, - ред.).

Читайте такожБез "Плану Б" або рожеві окуляри прем'єр прем'єра (рос.)

"Ми до речі, говорили про це на зустрічі з міністром фінансів. З нашої точки зору, слід відмовитися від практики "натягування" очікуваних доходів за рахунок закладки у прогноз більш високого курсу. Краще закладати консервативний курс. Також було б краще розраховувати акцизи у гривні, а не євро, це б знизило ризики бюджету. Ми ці пропозиції направили до Мінфіну", - сказав заступник голови НБУ.

На його думку, курс долара не є основною проблемою для виконання бюджету.

"Головна проблема - це високий рівень тіньової економіки, через яку бюджет недоотримує значні надходження. Питання ухилення від сплати податків - ось на що треба звернути увагу. А вирішувати проблеми бюджету через курс неправильно. Штучна девальвація заради доходів бюджету - це висока інфляція, це недовіра до національної валюти, це високі ставки по кредитах. Тому ми не можемо підпорядковувати нашу монетарну політику курсу, закладеного в бюджет", - резюмував Чурій.

Як повідомляв УНІАН, за словами глави уряду, ситуація з інфляцією в Україні на сьогодні є стабільною, а цінові коливання на продукти припинилися після продовольчої паніки у березні.