Компанія Dragon Capital і банк Credit Suisse допомогли обдурити інвесторів агрохолдингу 'Мрія' - розслідування OCCRP

"Мрія Агрохолдинг" збанкрутувала після того, як її українські власники з родини Гута, вивели понад сто мільйонів доларів на рахунки сторонніх компаній.

Про це стало відомо з розслідування Міжнародної мережі журналістів-розслідувачів OCCRP "Рахунок в Credit Suisse використовували в схемі, що збанкрутувала українську агропромислову компанію", пишуть "Українські новини".

Автори проекту "Секрети Credit Suisse" з'ясували, що кошти відправили з рахунку в банку Credit Suisse. За словами експертів, ці трансакції повинні були привернути увагу контролерів.

Відео дня

При цьому в розслідуванні РБК-Україна "Обман інвесторів. Як збанкрутували велику українську агропромислову компанію" знайшли і український слід. Так, видання зазначає, що фінансовим консультантом і ексклюзивним агентом компанії в цей період була велика інвестиційна компанія Dragon Capital, що належить Томашу Фіалі. Так, у червні 2008 року інвестиційна компанія завершила приватне розміщення 20% депозитарних розписок (GDR) агрокомпанії Mriya Agro Holding Plc, випущених шляхом додаткової емісії, на загальну суму $90,1 млн. Організатором угоди і ексклюзивним агентом з розміщення виступила компанія Dragon Capital.

У червні 2010 року агрохолдинг підписав зобов'язуючі документи з надання фінансування на суму $75 млн з одним з найбільш "суворих" кредиторів на ринку - Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC). Компанія Dragon Capital знову виступила ексклюзивним фінансовим радником агрохолдингу в цій угоді.

"Розслідування OCCRP виявило, що Гути мали право підпису розрахункових документів по 13 корпоративних і трьох особистих рахунках, які відкрили в Credit Suisse з листопада 2008-го (після того, як Dragon Capital залучила кредитні кошти для "Мрії") по грудень 2013 року", - відзначають автори.

Нагадаємо, інвестори і кредитори, залученням яких займалася, в тому числі компанія Dragon Capital виявилися ні з чим. $1,3 млрд - загальна сума кредитів, отриманих агрохолдингом "Мрія" в 2008-2013 роках від іменитих відомих банків і міжнародних фінансових інститутів. Крах "Мрії" обернувся збитками для кількох кредиторів, у тому числі інституційних інвесторів: BNY Mellon, Міжнародної Фінансової Корпорації (входить в структуру Світового банку), Deutsche Bank AG і самого Credit Suisse — йому не виплатили майже 12,8 мільйона євро. Постраждали і німецькі платники податків. Уряду Німеччини довелося направити понад 30 мільйонів євро в Deutsche Bank, який втратив на банкрутстві "Мрії" 40 мільйонів євро.