Фото ua.depositphotos.com

Де зараз найкращі умови для українських біженців за кордоном?

З початку війни в Україні, мільйони наших громадян були змушені шукати притулок за кордоном. Країни по всьому світу відкрили свої двері для українців, пропонуючи безпеку та різні варіанти підтримки. Де ж зараз найкращі умови для українських біженців? Юристи міграційної компанії Migronium поділились детальним оглядом найбільш вигідних та популярних країн у 2024.

Польща

Відео дня

Польща була однією з перших країн, яка відгукнулася на потреби українських біженців. Вона надала українцям тимчасовий захист, право на роботу, доступ до освіти та медичних послуг. Країна спростила бюрократичні процедури для українців, що значно полегшує процес інтеграції. На 2023 рік, у Польщі було зареєстровано приблизно 2 мільйони українських біженців.

Польща також запропонувала ряд одноразових і багаторазових виплат та фінансових допомог для українців, які втекли від війни. Це зокрема щомісячні виплати на дітей, допомога на житло 40+, програма фінансової допомоги TCA (Targetted Cash Assistance) до 6000 злотих, виплати 710/610 злотих для сімей, "400 Plus" на дітей у яслах, пільги для багатодітних батьків Karta Dużej Rodziny та Rodzinny kapitał opiekuńczy (RKO).

Окрім цього українські біженці в Польщі мають можливість оформити Карту поляка. Вона надає ряд пільг та можливостей, включаючи рівні з поляками права на працевлаштування, ведення бізнесу, отримання безкоштовної освіти, вільний перетин кордону і можливість претендувати на громадянство Польщі вже через один рік.

Німеччина

Німеччина запропонувала українцям можливості для працевлаштування та соціальну підтримку. Крім того, тут вони мають доступ до різних видів гуманітарної та фінансової підтримки, зокрема через програму "Hartz IV" до 449 євро в місяць, допомогу "Bürgergeld" та виплати від федерального уряду. Станом на вересень 2023 року, близько 1.09 мільйона українських біженців було зареєстровано в Німеччині.

Чехія

Чехія надає українцям доступ до ринку праці, освіти та медичного обслуговування. Країна також виділяє фінансову підтримку українським біженцям і тимчасове безкоштовне житло. В Чехії зареєстровано близько 480 000 українських біженців.

Канада

Канада запропонувала українцям спеціальні імміграційні програми, які включають швидке отримання дозволів на роботу та студентські візи. Також уряд країни оголосив про одноразову виплату у розмірі 3,000 канадських доларів для українських біженців, які знайшли притулок у Канаді​ по програмі CUAET. Станом на липень 2023 року, понад 1,1 мільйона людей подали заявки, і було схвалено понад 800 000 віз по ній.

Швеція та Фінляндія

Швеція та Фінляндія надають широкий доступ до соціальних послуг, включаючи медичне обслуговування, освіту та допомогу в інтеграції. Країни відомі своїм високим рівнем життя та соціальною стабільністю. Приблизно 100 000 українських біженців знайшли прихисток тут. Вони можуть отримати фінансову допомогу, яка включає виплати на житло, харчування, медичне обслуговування.

Обираючи країну для тимчасового проживання, важливо враховувати не тільки умови перебування та доступність послуг, але й особисті потреби, такі як можливості для працевлаштування, культурну адаптацію та мовні бар'єри. Окрім цього, юристи рекомендують звертатися за допомогою до міграційних спеціалістів, наприклад експерти Migronium на сайті https://migronium.com/ безкоштовно надають консультації, важливі поради та актуальну інформацію щодо найвигідніших імміграційних процедур. Це допоможе забезпечити правильне рішення та сприятиме успішній інтеграції.