Наявних деталей на підприємстві вистачить до листопада / фото ua.depositphotos.com

Китайські компанії перестали поставляти в Російську Федерацію деталі для телевізорів. Рішення ухвалено у зв'язку із загрозою застосування вторинних санкцій.

Видання "Коммерсантъ" пише, що йдеться про компанії TCL і Xiaomi.

"Китайська компанія працює з Росією, США і ЄС, TCL зробила вибір на користь країн з великими обсягами ринків", - заявив директор зі стратегічного розвитку контрактного заводу STI Group Кирило Скворцов.

Відео дня

За його словами, наявних деталей на підприємстві вистачить до листопада. При цьому він зазначив, що завод STI Group у Підмосков'ї може бути заморожений, якщо проблему не вирішать.

"Ми розглядали варіант із переміщенням виробництва до Казахстану, але санкційні ризики можуть виникнути і в цій країні, до того ж через подовження логістики вироблені в Казахстані пристрої будуть дорожчими на 10-20%", - заявив Скворцов.

Він уточнив, що переведення однієї складальної лінії в Казахстан може обійтися в середньому в 50-100 мільйонів рублів. До того ж у цьому випадку в Росії може виникнути тимчасовий дефіцит телевізорів.

Директор департаменту побутової техніки "Марвел-Дистрибуції" Лариса Сеніна зазначила, що якщо тенденція з відмовою від російського ринку продовжиться, то варто очікувати скорочення обсягу ринку, дефіциту окремих категорій і зростання цін на телевізори.

Зазначається, що з початку року в Росії продали 5,6 мільйона телевізорів на 163 мільярди рублів, що на 25% і 48% відповідно більше за аналогічний період минулого року. При цьому телевізори від Xiaomi займають 10% російського ринку, а TCL - 6%.

Санкції проти Росії - Китай не став порятунком

Китайський юань не зміг стати для росіян заміною євро і доларам. Можливості банків залучати валюту Китаю обмежені - а отже, і кредити вони видавати не можуть.

Складна ситуація з ліквідністю юанів на російському ринку за останні місяці лишт погіршилася. Раніше експортери були зобов'язані зараховувати на свої рахунки в уповноважених банках не менше 80% іноземної валюти, отриманої за зовнішньоторговельними контрактами.

Наприкінці червня російський уряд оголосив про зниження цього порога до 60%, а в середині липня - до 40%. Тобто, експортерам обов'язково потрібно буде репатріювати вже менше половини зовнішньої виручки.

Вас також можуть зацікавити новини: