Кожна друга вантажівка на українських дорогах порушує вагові норми / фото УНІАН

Кожен другий вантажний автомобіль на українських дорогах порушує габаритно-вагові норми.

Як повідомила прес-служба Офісу президента, про це йшлося на селекторній нараді під головуванням президента України Володимира Зеленського.

Зокрема, за словами міністра інфраструктури Владислава Криклія, за минулу добу в Україні правоохоронці разом з представниками Державної служби з безпеки на транспорті ("Укртрансбезпека") перевірили 18 пунктів габаритно-вагового контролю. Було здійснено 6,6 тис. перевірок вантажівок.

Відео дня

Глава держави поцікавився, чи були накладені штрафні санкції на транспорт, що порушив відповідні норми. "Формула "тут будують – там руйнують" не спрацює. Як ми можемо відновити та побудувати українські дороги, якщо тут такі вантажівки руйнують нові й добивають старі шляхи? Треба комунікувати з компаніями й ретельно контролювати пересування вантажівок", – наголосив президент.

Міністр доповів, що за добу інтенсивних перевірок накладено штрафів на загальну суму понад 1,7 млн грн. А на Миколаївщині було зафіксовано три спроби пересування перевантажених фур в об’їзд пунктів габаритно-вагового контролю.

Читайте такожЗеленський розповів, хто простежить за зважуванням фур на дорогах

За даними Національної поліції, кожен другий вантажний автомобіль їде з перевантаженням. Найбільше таких – у Херсонській, Одеській та Миколаївській областях.

Урядовці домовилися покращити умови здійснення перевірок, роботу техніки, забезпечивши неможливість її частого перегріву, збільшити кількість кадрів для перевірок, покращити умови їхньої роботи. Також Нацполіція повідомила, що вже встановлюються камери для спостереження за процесом перевірок.

Як повідомляв УНІАН, до кінця 2020 року по всій території України працюватимуть 54 комплекси автоматичного габаритно-вагового контролю Weigh-in-Motion ("Зважування в русі") для забезпечення захисту доріг від руйнування.

На базі вагових комплексів також може бути запущена система автоматичного стягнення штрафів.

Кабінет міністрів України доручив Міністерству фінансів спільно з Державною фіскальною службою, Міністерством інфраструктури та "Укртрансбезпекою" з 1 липня до 30 вересня цього року забезпечити проведення посилених заходів перевірки товарно-транспортних накладних з перевезення вантажів автотранспортом (за місцем здійснення діяльності вантажовідправника).