Фахівець запевнив, що в інших країнах найпоширеніший підштам Омікрон FliRT не викликає тяжких форм у вакцинованих людей / фото УНІАН

Україна зіштовхнулася з різким збільшенням захворюваності на коронавірус наприкінці літа 2024 року. За прогнозами фахівців, цієї осені-зими хвиля за потужністю інфікування COVID-19 у країні може бути великою. Про це заявив лікар-імунолог Борис Донськой в інтерв'ю OBOZ.UA

У нього запитали, чи можна сказати, що "ковід", про який українці забули на початку повномасштабної війни, наразі не є небезпечнішим за сезонний грип. 

"Це питання, яке треба вивчати. Проте на сьогодні його летальність, ступінь ураження і тяжкість справді стають прийнятними, як і будь-яка сезонна респіраторна вірусна інфекція", - пояснив Донськой.

Лікар наголосив, що у питанні нових штамів коронавірусу нічого особливо дивного та небезпечного наразі немає. Зокрема лікарі з інших країн, де зафіксовано зростання захворюваності, повідомляють, що найпоширеніший підштам Омікрон FliRT не викликає тяжких форм у вакцинованих людей.

"Можливо, пізніше щось і буде, адже періодично навіть штами грипу дивують своєю тяжкістю. Але знов-таки, це питання треба досліджувати", - зазначив фахівець.

За його словами, з коронавірусом в Україні наразі ситуація не є такою страшною, як про це розповідають у ЗМІ, однак вірус і справді є поширеним. Тому у сезон ГРВІ імунолог спрогнозував, що хвиля за потужністю інфікування COVID-19 може бути великою. 

"Але чи будуть через це забиті реанімації, чи морги? Ні, не будуть", - запевнив Донськой. 

Коронавірус в Україні - останні новини

Раніше директор Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург повідомила, що у Києві збільшується кількість людей з підтвердженим тестом на коронавірус COVID-19. За її словами, якщо в червні у Києві було 199 лабораторно підтверджених випадків коронавірусу, у липні - на початку серпня - 1 660, то за другий тиждень серпня вже захворіли 1 283 особи.

Водночас головний державний санітарний лікар Ігор Кузін наголосив, що наразі в Україні немає підстав запроваджувати обмеження через поширення коронавірусу. 

"Цей рівень не є достатнім або таким, який призводив би до введення якихось протиепідемічних заходів", - сказав він. 

Вас також можуть зацікавити новини: