Щоб вакцинуватись від коронавірусу, спочатку потрібно звернутися до свого сімейного лікаря / фото УНІАН

У період воєнного стану українці майже перестали вакцинуватись проти COVID-19. Про це сказав заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін під час пресконференції на тему нового епідемічного сезону в Україні. 

"Кількість провакцинованих українців залишається на дуже низькому показнику. Якщо раніше ми мали у місяць по 100, по 150 тисяч вакцинованих українців, то станом на зараз у нас щомісячна кількість вакцинованих українців дуже рідко коли перевищує 5 тисяч. Це якщо взяти кращі місяці після оголошення воєнного стану. Щонайменше 8 млн українців зараз не мають (жодної - УНІАН) вакцинації проти Ковіду", - сказав Кузін. 

За його інформацією, пік COVID-19 в Україні був у серпні. Домінуючим штамом цього сезону є "Флірт" ("FLIRT"), який характеризується легшим перебігом хвороби, але він швидко поширюється. Прогнозується, що ця хвиля до кінця року буде тільки зменшуватись. 

Відео дня

"Але зараз набирає обертів грип та гострі респіраторні інфекції, які викликані в переважній більшості грипом. Захворюваність найінтенсивніша буде з грудня, протягом січня, можливо у лютому і навіть березні", - зазначив Кузін. 

Він зауважив, що грип як і COVID-19 може призводити до летальних випадків, особливо у людей з супутніми неінфекційними захворюваннями, у людей з груп ризику, вагітних жінок, людей похилого віку. 

Щоб уникнути важких наслідків Кузін закликав вакцинуватись:

"Від грипу в Україні зараз доступні дві вакцини. Вони були доставлені в аптечні заклади. Сумарно бізнес доставив близько 300 тисяч доз вакцини для реалізації в аптечній роздрібній мережі. Станом на сьогодні вакцинувалось трішки більше 64 тисяч українців".

Щоб пройти вакцинацію, за його словами, треба звернутись до сімейного лікаря, який направить в найближчий пункт щеплення. Для важкодоступних груп населення, віддалених районів, регіонів працюватимуть мобільні бригади з вакцинації. 

"І нещодавно почали впроваджувати опцію - вакцинація в аптеках. Це одна з кращих європейських практик і вона достатньо широко використовується на території ЄС. У нас була розроблена нормативно-правова база… Перелік таких аптек буде розширюватись. Наразі лише перша аптека отримала ліцензію. Це аптека в Києві. Але маємо ще декілька заявок", - розповів Кузін.

Він нагадав, що щеплення проти COVID-19 та грипу можна робити одночасно. 

Кузін також попередив, що в епідсезон можуть оголошуватись локальні карантини, тобто в межах окремо взятих територій, областей, якщо там буде зафіксовано перевищення епідемічного порогу. Йдеться про запровадження додаткових заходів в межах області залежно від того, яка група населення хворіє - дорослі або діти. Це припинення фізичного навчання в школах на кілька тижнів, або рекомендації перевести  працівників підприємств на дистанційну роботу. Може бути введення маскового режиму.  

"Станом на сьогодні ми перебуваємо майже на 60% нижче, а ніж оцей поріг в середньому по Україні. Зараз достатньо низький рівень інтенсивності епідемічного процесу", - зауважив він.  

Новий епідемічний сезон

Відомо, що в Україні з початку епідсезону, з 30 вересня, і до 3 листопада на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіла 587 751 людина. Серед них діагноз COVID-19 підтвердився у 10 261 випадку. Майже половина хворих та госпіталізованих - діти.

У червні 2024 року фахівці в Німеччині зареєстрували новий варіант Covid - XEC. У вересні стало відомо, що випадки варіанту XEC з’явилися у Великій Британії, США, Данії та кількох інших країнах. 

Вас також можуть зацікавити новини: