Батьки дітей-малоїжок часто турбуються про те, що дитина дуже мало їсть і в цілому має поганий апетит. З найкращих спонукань батьки намагаються насильно годувати малюка. Але це може нашкодити дитині. До дітей-малоїжок потрібен особливий підхід, про який багато батьків не знають.
Раніше ми розповідали, як зміцнити імунітет восени і загартуватися перед зимовими заморозками.
Чому дитина погано їсть-причини
Поганий апетит у дитини може виникати з багатьох причин. Можливо, дитина підхопила вірус або у неї болить живіт. Можливі також капризи - дитина вимагає смачної їжі і відмовляється від усього іншого.
Нерідко батьки надмірно переживають про поганий апетит дитини і розповідають малюкові, як важливо багато їсти. В такому випадку дитина може відмовлятися від їжі наперекір батькам.
Багато батьків допускають помилки в організації харчування і змушують дитину їсти по годинах, з'їдати всю їжу на тарілці і їсти нелюбиму їжу. Щоб домогтися бажаного, батьки можуть вдаватися до криків і погроз, ультиматумів і істерик. Тоді процес прийняття їжі стане для малюка стресовою ситуацією і проблеми з апетитом можуть посилитися.
Поради батькам, якщо дитина погано їсть
Відомий український педіатр Євген Комаровський розповів, що робити при поганому апетиті у дитини. Він склав десять порад для батьків дітей-малоїжок.
- Не варто постійно розповідати дитині, як важливо і корисно їсти - це неприродньо.
- Ніколи не показуйте дитині, що її бажання або небажання доїдати їжу важливе для вас.
- Категорично не можна змушувати дитину їсти за допомогою шантажу, погроз, криків або заохочень. Насильно з'їдена їжа нормально не засвоюється, оскільки шлунок не виробив достатньо кислоти для травлення. Дозвольте дитині їсти стільки, скільки дозволяє апетит, але не більше.
- Якщо малюк почав відволікатися під час їжі, відвертатися від ложки або прямо говорити, що більше не хоче - варто припинити трапезу.
- При проблемах з апетитом потрібно зробити так, щоб дитина не могла сама знайти їжу між прийомами їжі, а також слід виключити перекушування.
- На етапі складання меню можна запитати у дитини, що вона більше хоче. Але якщо дитина після подачі їжі вимагає замінити стрву - поступатися не можна. Дитина має поважати чужу працю.
- Прості способи стимулювати апетит - це зменшити порції, збільшити інтервали між прийомами їжі або зробити їжу більш рідкою.
- Солодке притупляє відчуття голоду, тому дитині з поганим апетитом варто давати солодке тільки після їжі.
- Щоб у дитини "прокинувся" апетит, їй потрібно більше рухатися. Навряд чи малюк захоче їсти, якщо весь день лежить в ліжку.
- Важливо переконатися, що дитина не хоче їсти, але може. Поганий апетит не небезпечний, але якщо дитині боляче їсти - потрібно відразу звертатися до лікаря.