Користь і шкода груші / pixabay.com

Точна дата походження невідома - історики кажуть, що рослина з'явилася дуже давно. Існують літні, осінні та зимові сорти груш. Літні збирають у серпні, осінні - у вересні-початку жовтня, а зимові - весь жовтень. Причому, зберігати зимову грушу можна до лютого.

Раніше ми розповідали, який буває консервація з груші і як зробити пиріг з груші, сьогодні поговоримо про користь фрукта.

Користь груші - кому і скільки можна її вживати

Один плід містить в собі до 20% від денної норми клітковини для людини. Цей компонент стимулює перистальтику кишечника, покращує роботу шлунково-кишкового тракту. Груша допомагає тим, хто страждає від запорів, даруючи людині можливість природним шляхом позбутися від усього того, що вона накопичила. Крім того, плоди груші знижують рівень холестерину в крові.

Відео дня

Груші такі ж солодкі, як і яблука, але більш корисні, так як в складі є сорбіт. Речовина-цукрозамінник абсолютно безпечна для діабетиків, тому, якщо у вас стоїть такий діагноз, краще вживайте в їжу груші, а не яблука.

Читайте такожКористь і шкода сливи: як вибирати фрукт, кому можна і не можна його вживатиФлавоноїди, які містяться в шкірці фрукта, благотворно впливають на судини і серце - знижують ламкість капілярів і підвищують еластичність червоних клітин крові. Більш того, флавоноїди мають антисептичну дію.

Арбутин у складі бореться з бактеріями і навіть допомагає вилікуватися від інфекцій сечостатевих шляхів. Калій прискорює процес, забезпечуючи сечогінний ефект. Шкірочка груші одночасно може і закріпити, і послабити стілець. Активні речовини в м'якоті стимулюють спорожнення і, якщо зловживати фруктом, то подарують незабутнє знайомство з діареєю. А ось шкірка і грушевий відвар, навпаки, відомі своїми зміцнюючими властивостями.

Шкода груші - кому не можна вживати фрукт

Протипоказання для вживання груші / pixabay.com

Незважаючи на те, що груша вважається більш-менш безпечною для діабетиків, вживати її потрібно в міру. Дітям і алергікам також давати обережно, так як багато речовин в складі плода можуть спровокувати реакцію. Їсти грушу краще в сезон, інакше ризикуєте придбати фрукт, оброблений канцерогенами.

Відмовитися від покупки і дегустування плодів варто людям, у яких є захворювання шлунково-кишкового тракту: гастрит, виразка, панкреатит та інші. Пам'ятайте, що, навіть якщо вам можна їсти грушу, натщесерце робити цього не варто - фрукт подразнює слизову кишечника. Ні в якому разі не запивайте плоди водою - спровокуєте процес бродіння в організмі.

Вас також може зацікавити: