Діти не встигли виробити імунітет до сезонних вірусів / фото УНІАН

З приходом осені у країнах починає циркулювати респіраторний сезонний вірус. Проте цього року спостерігається несподіваний сплеск інфекції, оскільки діти не встигли виробити до неї імунітет через постійні карантинні заходи протягом 2020 році та 2021 років.

Локдаун, носіння масок, дистанційне навчання та соціальна дистанція, які використовувались під час сплесків COVID-19, допомагали знизити поширення коронавірусу, пише 24 канал з посиланням на BBC. Проте з часом люди почали відчувати так званий побічний ефект від цього – через те, що діти стали значно рідше стикатися з іншими вірусними інфекціями, їхній організм не виробив проти них імунітет.

Так, наприклад, у березні цього року вже почалось підвищення госпіталізації дітей і немовлят, деякі з них насилу могли дихати. Ті, які не були інфіковані коронавірусом, хворіли на звичайну ГРВІ, яка переважно поширюється взимку. Навесні її поширення традиційно повинно знижуватися, але у 2021 році все сталось інакше – ГРВІ почала поширюватись з небаченою раніше інтенсивністю. Влітку також трапився позасезонний сплеск – діти почали масово хворіти як і у США, так і у Швейцарії, Японії чи  Британії.

Читайте такожУ МОЗ назвали причини зростання захворюваності на COVID-19 в Україні

За словами лікарів, дивна поведінка сезонного вірусу є непрямим наслідком пандемії коронавірусу. Минулого року карантин і гігієнічні заходи припинили поширення коронавірусу та інших респіраторних вірусів, зокрема грипу. В результаті цього у дітей не було можливості виробити проти них імунітет. Як тільки заходи послабили, діти виявились сприятливими до зараження звичайними вірусами, що призвело до раптових сплесків.

"Якщо ви пропустите один сезон, значить, ви не виробляєте антитіла проти нього, а у матерів не виробляються антитіла, які потім можуть передаватися немовлятам", – пояснила директорка відділення дитячих інфекційних захворювань дитячої лікарні "Маймоніда" Рабіа Ага.

Медики США попередили, що навіть після літнього сплеску медичні установи повинні залишатися на сторожі, оскільки тепер невідомо, коли знову очікувати на сильну хвилю ГРВІ.

Як писав УНІАН, За прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, у новому епідсезоні в Україні ймовірно циркулюватимуть 4 штами вірусу грипу.  Водночас, у МОЗ наголосили, що щорічна вакцинація — найдієвіший спосіб захиститися від грипу та попередити важкі ускладнення хвороби.

Вас також можуть зацікавити новини