Хвилі поклали корабель на правий бік / фото УНІАН

Зібрати з поверхні води залишки мастила навколо танкера "Делфі" в Одесі можна буде тільки по завершенні шторму, тоді ж будуть вирішувати, що робити із судном.

Як ідеться в сюжеті ТСН, за минулу ніч хвилі поклали корабель на правий бік. Вода затопила всі трюми та капітанську рубку з машинним відділенням, а на берег винесла уламки та речі з судна і масні плями пального.

Евакуйовані з судна моряки до ранку перебували у лікарнях. Найважчий стан був у 60-річного капітана, котрого із судна зняли непритомним. "Був доправлений пацієнт із загальним переохолодженням. Наразі пацієнт почувається задовільно. За вимогою виписаний на амбулаторне лікування", - розповів заступник головного лікаря 11-ї міської лікарні Вадим Стоєв.

Залишається в лікарні лише старший механік. Він каже, що в ту штормову ніч навіть сигнал SOS не було можливості подати - вода потрапила у пальне і двигун заглух, тож зникла електрика. Спочатку втратили один якір, а потім відірвало і допоміжний - танкер став некерованим. "Не було чим, у нас уже знеструмлено все було, не було зв’язку, тільки мобільний. До нас не могли буксири підійти, в них не виходило, вони то загубили кінець буксирувальний, то зірвався він", - розповів урятований моряк Костянтин Михайленко.

Читайте такожШторм на Азовському морі: з острова Бірючий евакуювали 11 людей

Чоловік запевняє, що вантажу, а надто забороненого, на танкері не було. Екіпаж відмовлявся від евакуації, бо це було небезпечно. "В таких умовах важко втриматися. Нам пропонували покинути корабель іще в морі. В сильний шторм ніхто б не вистрибнув за борт, ми відмовилися", - пояснив матрос. Люди на судні погодилися зійти, лише коли хвилі викинули танкер на мілину, а капітанську рубку, де ховалися моряки, почало заливати.

Для порятунку екіпажу задіяли всі екстрені служби. Тепер головна проблема – танкер і масна пляма довкола нього. Рівень забруднення води нафтопродуктами вже перевищив допустимі норми у 160 разів. Виставити захисні буни не дозволяють штормові хвилі, а ще важливо, аби судно не засмоктало в пісок.

"Якщо його найближчим часом звідти не приберуть, шторм його поб’є, і тоді це вже буде металобрухт. Зараз є ще шанс викликати плавкран потужний, підняти, відкачати і відтранспортувати до найближчого порту для утилізації", - пояснив співробітник рятувально-водолазної служби Одеси Ігор Ічанський.

Оскільки судновласник не виходять на зв'язок і фактично кинув своє майно напризволяще, прибирати наслідки кораблетрощі хочуть зобов'язати місто. "Було доручено місту прибрати пляжну територію і все, що тут витекло з цього судна. У мене зустрічне запитання до керівників області: а протягом тижня, коли це судно бовталося в морі, чим воно там займалося, що воно перевозило, приходили якісь органи, вони щось від них вимагали, але вони не змогли локалізувати цю ситуацію і довели до того, що судно прибило до берега", - розповів віце-мер Одеси Андрій Котляр.

Поки вирішують долю танкера, на місце кораблетрощі масово йдуть одесити. "Не кожного дня таке бачиш просто. Я вважаю, що це велика екологічна катастрофа. І влітку це дуже сильно відіб’ється, думаю, на туристах негативно", - зізнався мешканець міста Олександр Лук’янов.

Як повідомляв УНІАН, у Чорному морі біля Одеси зазнав аварії танкер "Делфі" з трьома українцями на борту. Танкер подав сигнал лиха ще увечері 20 листопада, коли потрапив у зону нагляду морського порту "Південний" (Одеська обл.).

Пізніше його знесло вітром до пляжу "Дельфін" в Одесі. За даними Адміністрації морпортів, цей танкер був без вантажу.

Рятувальні судна не могли підійти до танкера через складні погодні умови. Пізніше водолази евакуювало трьох членів екіпажу, яких доставили в лікувальні установи. Один з моряків - житель Ізмаїла Одеської області - від госпіталізації відмовився. Сьогодні з лікарні виписали капітана судна – 59-річного жителя Одеси.