
Кліматична зима в Україні не зникла, але з року в рік стає усе коротшою. Про це в інтерв’ю "Главкому" розповіла завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту НАН України Віра Балабух.
Вона зазначила, що кліматична зима – це період, коли середня добова температура тримається нижче нуля. Торік у Києві було два окрремих періоди із мінусовими температурами – з 19 листопада под середину грудня, а потім ще майже три тижні у січні.
"Цієї зими у Києві були періоди, коли температура опускалася нижче нуля, хоча й були вони короткочасними. Так що кліматична зима, хоч і не тривала, але у нас була останніми роками. А от те, що вона з року на рік скорочується – так, це якраз наслідок тих глобальних змін клімату, що спостерігаються на нашій планеті", – каже Балабух.
За словами метеоролога, свою роль у цьому відіграють не лише парникові гази, але й певні астрономічні чинники. Наприклад, зараз сонячна активність перебуває на своєму піку.
"У роки сонячної активності температура повітря на Землі завжди дещо вища", – пояснила Балабух.
Разом з тим вона визнала, що економічна активність людини значно посилила ефект від природних циклів, що впливають на клімат.
Зміни клімату: останні новини
Як писав УНІАН, через глобальне потепління Україна поступово втрачає малі річки, а великі перебувають у стані "маловодності". Також поступово зникають болота, що тисячі років слугували природним джерелом живлення для багатьох річок. Відсутність снігового покриву взимку, який по весні наповнював водойми, посилює проблему.
Також ми розповідали, що через зміну клімата вже незабаром Україна зможе вирощувати тропічні фрукти. А зернові культури можна буде саджати тричі на рік, а не двічі, як зараз.