Російські журналісти в масі своїй не зважилися їхати на траурні заходи з нагоди річниці катастрофи MH17 / REUTERS

Більшість російських журналістів не висловили бажання брати участь у заходах з нагоди п'ятої річниці катастрофи «Боїнга» рейсу MH17 над Донбасом.

Читайте такожСБУ відзвітувала про розслідування катастрофи MH17: встановлено понад 150 причетних до транспортування "Бука" осіб

Як повідомляє «Ехо Москви», про це в радіоефірі повідомив спеціальний кореспондент «Нової газети» Павло Канигін.

Відео дня

«На жаль, практично ніхто з російських журналістів на цю церемонію приїхати не наважився. Це дуже погано. Сім'ям, які втратили своїх близьких у катастрофі, дуже важливо було б побачити, що в Росії є спільнота, яке тверезо оцінює ситуацію в країні, розуміють, що сталося. Але там буде не більше трьох журналістів з Росії», – сказав Канигін.

Нагадаємо, Літак авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 року над окупованою Росією територією Донецької області. Загинули всі 298 людей, що знаходилися на борту. Більшість загиблих (196 осіб) - громадяни Нідерландів.

24 травня 2018 року Спільна слідча група, до складу якої входять представники Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України, надала додаткові докази ключової ролі Росії в катастрофі рейсу MH17. Група дійшла до висновку, що зенітний ракетний комплекс «Бук», пострілом з якого був збитий літак, належав 53-й зенітно-ракетній бригаді збройних сил РФ, що дислокується в Курську.

19 червня 2019 року міжнародна Спільна слідча група заявила, що першими чотирма підозрюваними у трагедії рейсу МН17 є російський терорист Ігор Гіркін (Стрєлков), який влітку 2014 року був так званим «міністром оборони ДНР», російський генерал Сергій Дубінський (позивний «Похмурий»), який керував «розвідкою ДНР», Олег Пулатов (позивний «Гюрза»), який у 2014 році був «керівником 2-го відділу ГРУ ДНР», а також Леонід Харченко (позивний «Кріт»), який був ватажком «розвідувального батальйону» бойовиків.

Суд над підозрюваними у збитті малайзійського «Боїнга» розпочнеться 9 березня 2020 року. Вони будуть притягнуті до відповідальності за збиття літака і за заподіяння смерті пасажирам згідно статті 162 Кримінального кодексу Нідерландів.