В "Опозиційній платформі – За життя" вважають, що вони не єдині противники зняття недоторканності / УНІАН

Народні депутати від “Опозиційної платформи – За життя” звернуться до Конституційного суду щодо закону про внесення змін до Конституції про зняття депутатської недоторканності.

Про це у коментарі журналістам повідомив депутат від «ОПЗЖ» Василь Німченко, відповідаючи на питання кореспондента УНІАН, чи звертатимуться його колеги по фракції до Конституційного суду.

“Будемо”, - сказав Німченко.

Відео дня

Він припустив, що депутати від «ОПЗЖ» наступного тижня оскаржать закон до Конституційного суду.

Читайте такожЗеленський запевнив, що депутати не будуть нести відповідальність за політичні рішення, голосування чи публічні виступи

Крім того, на уточнювальне запитання, чи долучаться до звернення від фракції «ОПЗЖ» депутати з інших фракцій, Німченко зазначив: “Ви ж бачили, ми не одні”.

Депутат також висловив думку, що КС встигне розглянути їхнє звернення до 1 січня 2020 року, коли передбачено набуття чинності відповідним законом.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 3 вересня, Верховна Рада скасувала депутатську недоторканність.

За президентський закон про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів, № 7203) проголосували 373 народних депутатів.

Від "Слуги народу" "за" були 252 депутати, від "Опозиційної платформи – За життя" - 0, від "Батьківщини" - 23, від "Європейської солідарності" - 24, від "Голосу" - 19, від групи "За майбутнє" - 22, від позафракційних депутатів - 33.

Законом зі статті 80 Конституції вилучається норма про те, що народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність.

Також передбачено вилучити з чинної редакції Основного Закону норму про те, що народні депутати "не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані".

При цьому залишається норма про те, що народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Закон набере чинності з 1 січня 2020 року.