Ілюстрація / REUTERS

НАТО ставить країнам, які прагнуть вступити до Альянсу, умову, яке наразі є проблемною для України. Однак вона поширювалося не на всі країни.

Читайте такожУкраїна може долучитися до тренувальної місії НАТО в Іраку: Загороднюк розкрив деталі

Про це розповів експерт з питань міжнародних відносин Микола Бєлєсков, передає «Обозреватель». За його словами, йдеться про відсутність у країн-кандидатів до НАТО територіальних конфліктів.

Відео дня

"Коли в 1955 році ФРН приймали до НАТО, формально ФРН мала територіальний конфлікт. ФРН вважала себе представницею всього німецького народу і не визнавала існування НДР", – підкреслив експерт.

За словами Бєлєскова, фактично у ФРН на момент вступу в Альянс був територіальний конфлікт з НДР.

"Тобто, з одного боку, такий історичний прецедент є в НАТО. З іншого боку, коли в 90-х роках стояло питання розширення НАТО, проводили відповідні дослідження. Однією з умов називали, що не має бути територіальних конфліктів у країни-кандидата в члени НАТО. Це одна з принципових умов", – додав він.

"Є наша правда, як ми бачимо цю ситуацію. Україна хоче в НАТО, тому що інші альтернативи не спрацювали в 2014 році. Але на цю ситуацію треба дивитися з точки зору чинних країн-членів, для яких альянс був створений в першу чергу для забезпечення їхньої безпеки, а не України. Вони бачать цю ситуацію зі своєї точки зору", – зазначив експерт.