Ірина Венедіктова зустрілась з генпрокурором Нідерландів / фото gp.gov.ua

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова зустрілась з представниками Державної прокуратури Королівства Нідерланди: генеральним прокурором Тео Хофстее та заступником генерального прокурора і керівником спільної слідчої групи у справі за фактом збиття Боїнгу рейсу МН17 Дігною ван Бутцелар.

Як повідомляє Офіс генпрокурора, наразі Венедіктова перебуває з робочою поїздкою у Гаазі.

Зазначається, що сторони обговорили питання міжнародно-правового співробітництва між органами прокуратурами України та Нідерландів та подальшу взаємодію у справі.

Відео дня

Відповідно до Угоди про створення спільної слідчої групи лідером JIT визначено Королівство Нідерланди, яке координує дії її національних частин.

На початку вересня 2021 року до складу спільної слідчої групи внесено зміни – склад української частини JIT очолила генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

"Для мене це надзвичайна відповідальність, адже результатів розслідування у справі збиття літака в небі над Донбасом очікує весь світ. Завдяки зусиллям спільної слідчої групи вже вдалося встановити 4 осіб, які обвинувачуються у вчиненні цього злочину. Установлення решти  причетних до цієї трагічної події триває і учасники JIT працюють задля притягнення до відповідальності всіх винних. Ми дуже цінуємо нашу співпрацю в ім’я справедливості", - наголосила Венедіктова.

У Гаазі обговорили подальшу взаємодію у справі МН17 / фото gp.gov.ua

Цього тижня в комплексі юстиції "Схіпхол" розпочався черговий блок слухань в справі МН17 – в окружному суді Гааги слово мають родичі загиблих. Ірина Венедіктова відвідає судове засідання у четвер.

"Судові процеси щодо злочинів, вчинених в Україні в умовах збройного конфлікту – надзвичайно важливі. Ми уважно стежимо за перебігом слухань у справі трагічного рейсу МН17. Також з нетерпінням очікуємо рішення Міжнародного кримінального суду про початок повноцінного розслідування воєнних злочинів на Донбасі та в Криму. Крім цього, для нас велику роль грають також рішення національних судів інших держав щодо найманців, які воювали на Сході України та кваліфікація їх дій як терористичних. Тільки цими днями в Чехії були ухвалені важливі вироки щодо позбавленням волі її громадян за участь в бойових діях. Розслідування всіх воєнних злочинів і злочинів проти людяності для нас надзвичайно важливий виклик. Попри відсутність доступу до території їх вчинення, ми рухаємось і на національному, і на міжнародному рівні", – зазначила Венедіктова.

Генеральний прокурор Королівства Нідерланди Тео Хофстее та керівник спільної слідчої групи у справі МН17 Дігна ван Бутцелар також відзначили надзвичайну міжнародну важливість розслідування збиття малайзійського Боінгу та подякували українським правоохоронцям за плідне співробітництво.

Венедіктова додала, що наразі при Офісі генпрокурора формується Міжнародна рада експертів з питань злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту та Україні потрібна підтримка нідерландських партнерів та колег із залучення фахівців з міжнародного гуманітарного права, міжнародного кримінального права та військових експертів, які постійно працюватимуть із вітчизняними фахівцями.