Створення бази ВМС у Бердянську має бути прискорено / фото УНІАН

У Міністерстві оборони розповіли про хід будівництва бази Військово-морських сил у Бердянську.

Сьогодні у Бердянську міністр оборони Олексій Резніков та головнокомандувач Збройних сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний ознайомились із ходом будівництва військово-морської бази "Схід", гідротехнічних споруд біля причальної стінки та майбутньої казарми для військовослужбовців окремого батальйону морської піхоти, повідомляє Управління преси та інформації Міністерства оборони України.

Під час ознайомлення з ходом робіт Резніков зазначив, що після окупації Криму та окремих районів Донеччини та Луганщини Росія намагається де-факто окупувати й Азовське море. Крім загострення безпекових ризиків, за словами міністра оборони, це вже створило системні загрози для судноплавства.

Відео дня

Читайте такожБаза НАТО в Україні: у "Слузі народу" розповіли про першочергові завдання Резнікова

Він наголосив, що створення бази ВМС у Бердянську має бути прискорено.

"Ми постійно звертаємо на це увагу, адже це небезпечний прецедент для всього світу. Посилення наших спроможностей у цьому напрямку і розвиток Військово-морських сил в цілому є одним з пріоритетів. Для цього будуть залучатися не тільки державні кошти, це також буде одним із завдань військової дипломатії для посилення взаємодії з партнерами. По закінченні поїздки ми проведемо детальний аналіз поточної ситуації. Будуть надані відповідні доручення, щоб прискорити будівництво бази ВМС у Бердянську", - додав Резніков.

Під час доповіді міністру та головнокомандувачу командувач Військово-морських сил України контр-адмірал Олексій Неїжпапа повідомив, що на баланс Міноборони буде передана ділянка у 3,04 га, де буде розміщено командування бази, два дивізіони кораблів, а саме: дивізіон малих броньованих артилерійських катерів і патрульних катерів типу Mark VI та дивізіон суден забезпечення.

Також тут будуть дислокуватися радіотехнічний підрозділ та підрозділ боротьби із протидиверсійними засобами, сили забезпечення. У цьому році вже виділена земельна ділянка у 1,4 га, де зводиться казармений комплекс для 200 військовослужбовців окремого батальйону морської піхоти. Передбачено будівництво медичного пункту, спортивного комплексу та гуртожитку для сімей військовослужбовців.

За словами Резнікова, розвиток військово-морських спроможностей, зокрема через посилення бойових можливостей Військово-морських сил, є важливим завданням вищого військово-політичного керівництва. Йдеться про посилення флоту новими кораблями та катерами, які будуть виконувати завдання із захисту національних інтересів України не тільки у ближній морській зоні, а у майбутньому й у виключній морській економічній зоні.

"Задля цього ми плідно працюємо також із західними партнерами, зокрема з нашим стратегічним союзником - США. Наразі два катера типу Island морських шляхом здійснюють перехід до України. Зазначу, що два катери Island, вже виконують завдання у складі національного флоту. Слід відзначити нашу співпрацю із стратегічним партнером у Чорному морі, Туреччиною. Нещодавно на озброєння ВМС надійшов перший безпілотний комплекс Bayraktar, сьогодні на турецькій верфі розпочалось будівництво корпусу головного корвету типу ADA для потреб нашого флоту. Вкрай актуальним я вважаю те, що сьогодні на озброєнні ВМС України знаходиться протикорабельний комплекс "Нептун". Від себе особисто зроблю усе, що від мене залежить, щоб у найближчій перспективі даний комплекс заступив на бойове чергування задля захисту південних рубежів", - заявив міністр оборони.

Нагадується, що раніше президент Володимир Зеленський анонсував, що до 2035 року планується реалізація великої програми будівництва військово-морського флоту у три етапи. Буде створено інфраструктуру для будівництва флоту і військово-морських баз. Військово-морська база в Бердянську -- перший етап будівництва саме такого великого флоту.

Вас також можуть зацікавити новини