
Археологи розкопали під Римом прихований стародавній палац, який, швидше за все, був домом для Пап Римських між 9 та 13 століттями нашої ери до заснування Ватикану. Про це повідомляє The Independent.
Зазначається, що таку знахідку було виявлено під час реставрації кількох частин Риму, зокрема і площі Сан-Джованні-ін-Латерано.
Під час ремонтних робіт дослідники натрапили на складні архітектурні споруди під площею, в тому числі замуровані конструкції.
Як виявилося, стіни складалися з великих блоків цегли з вулканічної породи або туфу, які, швидше за все, використовувалися в інших спорудах, що більше не існують.
"Деякі елементи, знайдені на стіні, такі як наявність перев'язки на блоках, вказують на те, що вони були об'єктом реставраційних втручань. На західних ділянках стіни археологи помітили більш нерегулярну техніку, яка використовувалася при її будівництві", - йдеться у матеріалі.

Тому вчені припускають, що ці споруди можуть належати Патріархату - резиденції вождів, яка складалася з великої зали для прийомів, що називалася монументальною базилікою.
У середньовіччі споруду декілька разів розширювали та оновлювали, після чого вона стала папством або ж офіційною резиденцією Папи Римського, повідомили у Міністерстві культури Італії.
Експерти кажуть, що це був час смути серед аристократичних родин Риму, що підтверджує стіна навколо давньої базиліки, яка, можливо, слугувала формою оборони навколо неї.
"Будівництво щойно описаної споруди відбувалося протягом тривалого періоду, коли Рим був об'єктом набігів сарацинів, а всередині нього точилася безперервна боротьба, часом жорстока, між аристократичними сім'ями", - зазначили в італійському міністерстві.
У міністерстві додали, що лише в 1305 році папську столицю було перенесено з Патріархату до французького Авіньйону.
Коли папську резиденцію було перенесено до Ватикану, то потреба в структурі для захисту Патріархату зникла, тому стіна втратила свою функціональність та була похована разом з усією пам'яттю про неї.
"Відкриття на площі Сан Джованні ін Латерано є ще однією демонстрацією багатства території Риму, невичерпної копальні археологічних скарбів", - наголосив міністр культури Італії Дженнаро Санджуліано.
В італійському міністерстві зауважили, що таке відкриття має "надзвичайне значення" для Риму та його історії, адже жодних інших таких масштабних археологічних розкопок у цьому регіоні не відбувалося.
"Кожен камінь промовляє до нас і розповідає свою історію: завдяки цим важливим знахідкам археологи зможуть дізнатися більше про наше минуле", - зазначив Санджуліано.
Інші археологічні розкопки
Як писав УНІАН, раніше у Франції виявили 2300-річний меч зі свастикою. Попри те, що свастика сумно відома своїм зв'язком з нацистським режимом і звірствами Другої світової війни, ці стародавні свастики мали різні конотації.
Також повідомлялось, що у Туреччині вчені знайшли ознаки давно загубленої цивілізації кам'яного віку. За словами дослідників, зникла цивілізація, датована приблизно 11 500 роками, швидше за все, була першою у світі, яка створила монументальну архітектуру, складну скульптуру і передові технології обробки каменю.